Եմենի նախագահ Աբդ Ռաբբո Մանսուր Հադին որոշել է հետ կանչել իր հրաժարականի դիմումը, որը ներկայացրել էր հունվարի 22-ին «Անսար Ալլահ» շարժման  շիա ապստամբների կողմից երկրի մայրաքաղաքը գրավելուց հետո, հաղորդում է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով երկրի նախագահի խորհրդականի խոսքը:
Հունվարի 22-ին Եմենի նախագահը հրաժարակ էր ներկայացրել երկրի խորհրդարանի նխագահին: Սկզբում խորհրդարանը հրաժարվել էր այն ընդունել, բայց հետո որոշել էր այդ հարցով քվեարկություն անցկացնել կիրակի՝ հունվարի 25-ին:
Կիրակի խորհրդարանի արտահերթ նիստը անորոշ ժամանակով հետաձգվել է:
Ավելի վաղ արաբական լրատվամիջոցները հայտնել են, որ Եմենի կառավարությունը Հալիդ Մահվուզ Բահահի գլխավորությամբ, նույնպես հրաժարականի դիմում է գրել: Երկրի ղեկավարները որոշել են լքել իրենց պաշտոնները այն բանից հետո, երբ երկրի նախագահի եւ հուսիթների միջեւ  համաձայնություն ձեռք բերվեց վերջիններիս իշխանության մաս կազմելու վերաբերյալ, հաղորդում է ՌԻԱ նովոստին:

Президент Йемена Абд Раббо Мансур Хади принял решение отозвать прошение об отставке, поданное в четверг из-за захвата шиитскими мятежниками из движения «Ансар Аллах» столицы государства, передает агентство Синьхуа со ссылкой на советника главы государства.
В четверг глава государства подал прошение об отставке председателю парламента страны из-за захвата шиитскими мятежниками из движения «Ансар Аллах» столицы Йемена. Сначала парламент отказался ее принять, но затем решил провести голосование по этому вопросу в воскресенье. В воскресенье проведение экстренного заседания было отложено на неопределенный срок, точная дата новой встречи парламентариев не сообщалась.
Ранее арабские СМИ сообщили, что йеменское правительство во главе с Халидом Махфузом Бахахом также подало прошение об отставке. Руководство страны решило покинуть посты на следующий день после того, как между главой государства и хуситами было достигнуто соглашение об их вхождении во власть, передает РИА Новости
Обстановка в Йемене серьезно обострилась в последние дни, когда шиитские мятежники захватили правительственные учреждения, в том числе президентский дворец.