Անցած գիշեր հակառակորդը կրկին դիմել է ոտնձգության, հատկապես արցախյան հատվածում հակառակորդի դիվերսիոն գործողությունները չեզոքացվել ու կանխարգելվել են: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Կատարվածի ողջ պատասխանատվութունը մնում է ադրբեջանական ռազաքաղաքական ղեկավարության խղճին,«-գրել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ԼՂՀ ՊՆ կողմից այսօր տարածված հաղորդագրության համաձայն, ԼՂՀ անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հունվարի 31-ին ժամը 13:00-14:00-ի սահմաններում դիմել են պատժիչ գործողությունների, որոնց արդյունքում շփման գծի արևելյան ուղղությամբ շարքից հանվել է հակառակորդի 2 դիրք և մեկ մարդատար ավտոմեքենա: Նույն ուղղությամբ մեկ այլ հատվածում խփվել է հակառակորդի առնվազն 2 զինվոր: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված վերոնշյալ քայլերը կատարվել են ի պատասխան հակառակորդի կողմից իրականացված ականանետային նախահարձակ գործողությունների: ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը:

Прошлой ночью азербайджанская сторона в очередной раз прибегла к диверсии. Действия были пресечены, диверсия нейтрализована. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Вся ответственность за происшедшее на совести политического руководства Азербайджана», - написал Арцрун Ованнисян.
Как сообщалось ранее, передовые подразделения Армии обороны НКР в ответ на обстрелы с азербайджанской стороны из миномета 31 января в районе 13:00–14:00 прибегли к карательным операциям.
В результате операций на восточном направлении линии соприкосновения с Вооруженными силами Азербайджана были выведены из строя две позиции противника, а также один легковой автомобиль.
На другом участке того же направления были поражены по меньшей мере два солдата противника. Подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести дежурство и держать под контролем всю передовую линию.