Մեծ Բրիտանիան մտադիր է ռազմական ստորաբաժանում ստեղծել, որը կմասնագիտանա սոցցանցերում, մասնավորապես Facebook-ում եւ Twitter-ում հոգեբանական պատերազմ մղելու գործում, հայտնում է The Independent-ը։
Բրիտանիայի բանակի գեներալ-մայոր Նիկ Քարթերը նշել է, որ հատուկ ստորաբաժանում ստեղծելու մասին որոշումը կայացվել է «տեղեկատվական դարաշրջանում» պայքարելու անհրաժեշտությունից ելնելով, փոխանցում է  Gazeta-ն:
Բանակը բաղկացած է լինելու 2 հազար մարդուց, որոնք սովորելու են ժամանակակից հմտություններ, ինչպիսիք են սոցիալական մեդիաներում նորագույն տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ հոգեբանական պատերազմ մղելը:

Великобритания планирует создать военное подразделение, которое будет специализироваться на ведении психологической войны в социальных сетях, в частности в Facebook и Twitter. Об этом сообщает The Independent.
Генерал-майор британской армии Ник Картер отметил, что решение о создании особого подразделения было принято в связи с необходимостью «бороться в информационную эпоху», передает Gazeta.
Армия будет состоять из 2 тыс. человек, которые будут обучаться современных навыкам, таким как ведение психологической войны в социальных медиа с применением новейших технологий.