Մեքսիկայի Միչոական նահանգում ոստիկանության եւ «Տեմպլիերների օրդենի ասպետներ» նարկոկարտելի բանդիտների միջեւ մարտերի ընթացքում 5 մարդ է զոհվել:
Նախնական տեղեկություններով, բախումները տեղի են ունեցել Տումբիսկատիո քաղաքում: Իրավապահները հանցագործների որոնողական հատուկ գործողություն են անցկացրել, երբ նրանց ուղղությամբ կրակ են բացել: Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, բոլոր զոհերը քրեական կազմակերպությունների անդամներ են:
«Տեմպլիերների օրդենի ասպետներ» ստեղծվել է 2011 թվականի սկզբին՝ առանձնանալով «Միչոականի ընտանիք»-ից: 2011-ի հունվարին Միչոականի մի քանի գլխավոր քաղաքների փողոցներում միաժամանակ կարմիր խաչով տասնյակ ճերմակ թիկնոցներ հայտնվեցին, որոնց վրա գրված է օրդենի ստեղծման մասին: «Ասպետների» եւ «Ընտանիքի» միջեւ դաժան պայքար էր ընթանում ազդեցության ոլորտի համար:

В Мексике, в штате Мичоакан бой между полицией и бандитами из наркокартеля «Рыцари ордена тамплиеров» унес жизни пяти человек.
По предварительным данным, столкновение произошло в городе Тумбискатио. Стражи порядка проводили спецоперацию по поиску преступников из этого картеля, когда по ним был открыт огонь. Все погибшие были членами криминальной структуры, сообщает РИА Новости.
«Рыцари ордена тамплиеров» появились в начале 2011 года, отделившись от картеля «Семья из Мичоакана». В январе 2011 года на улицах главных городов Мичоакана одновременно появились десятки белых мантий с красным крестом, на которых было написано о создании ордена. Между  «Рыцарями» и «Семьей» развернулась ожесточенная борьба за сферы влияния.