Փետրվարի 24-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Պարենի համաշխարհային ծրագրի ներկայացուցիչ Պասկալ Միշոյին՝ հավատարմագրման նամակի հանձնման կապակցությամբ:
Նախարար Նալբանդյանը, ողջունելով հյուրին, հաջողություն մաղթեց նրան՝ իր առաքելության իրականացման գործում, եւ հույս հայտնեց, որ ներկայացուցիչը կնպաստի Հայաստանի կառավարության եւ Պարենի համաշխարհային ծրագրի միջեւ համագործակցության խորացմանը, համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ Պասկալ Միշոն վստահեցրեց, որ կանի առավելագույնը՝ ՊՀԾ կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերն արդյունավետ իրականացնելու համար։
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին Պարենի համաշխարհային ծրագրի եւ Հայաստանի կառավարության ու տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջեւ համագործակցության հարցերը, անդրադարձ արվեց իրականացվող ծրագրերին եւ հեռանկարային նախագծերին:

YEREVAN. –  Representative of the World Food Programme Pascal Misho on Tuesday extended the copies of credentials to Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian.
Welcoming the guest, Minister Nalbandian wished success in future endeavors and expressed hope that Pascal Misho will make contribution to expansion of cooperation and implementation of joint projects between Armenia and the World Food Programme.
The World Food Programme representative assured she would do her utmost to effectively implement the projects currently being realized in Armenia.
They discussed issues related to cooperation between the the World Food Programme and the Armenian government as well as the local authorities.