Փետրվարի 24-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Պարենի համաշխարհային ծրագրի ներկայացուցիչ Պասկալ Միշոյին՝ հավատարմագրման նամակի հանձնման կապակցությամբ:
Նախարար Նալբանդյանը, ողջունելով հյուրին, հաջողություն մաղթեց նրան՝ իր առաքելության իրականացման գործում, եւ հույս հայտնեց, որ ներկայացուցիչը կնպաստի Հայաստանի կառավարության եւ Պարենի համաշխարհային ծրագրի միջեւ համագործակցության խորացմանը, համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ Պասկալ Միշոն վստահեցրեց, որ կանի առավելագույնը՝ ՊՀԾ կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերն արդյունավետ իրականացնելու համար։
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին Պարենի համաշխարհային ծրագրի եւ Հայաստանի կառավարության ու տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջեւ համագործակցության հարցերը, անդրադարձ արվեց իրականացվող ծրագրերին եւ հեռանկարային նախագծերին:

Вопросы сотрудничества между Всемирной продовольственной программой ООН и Правительством Армении 24 февраля обсудили министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и новый представитель ВПП в Армении Паскаль Мишо.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, министр Налбандян выразил надежду, что Паскаль Мишо будет способствовать углублению сотрудничества между Правительством Армении и ВПП ООН, а также эффективному осуществлению совместных программ.
Паскаль Мишо, в свою очередь, заверил, что приложит максимум усилий для развития сотрудничества.
В ходе встречи собеседники затронули вопросы сотрудничества между Всемирной продовольственной программой ООН и органами местного самоуправления Армении, осуществляемые программы и перспективные проекты.