«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ կենտրոնական բանկը երեկ հրապարակեց այս տարվա հունվարին արտերկրից Հայաստան փոխանցմված տրանսֆերտների չափը, ըստ այդմ զուտ ներխոսքը (Հայաստան եկած եւ դուրս գնացած գումարների դրական տարբերություն) կազմել է 28 մլն 23 հազար դոլար: Այսինքն՝ անկումը կազմում է մոտ 60 տոկոս: Այս ցուցանիշն ամենացածրն է 2008 թվականից հետո:
Անցած տարվա հունվարին Հայաստան փոխանցված տրանսֆերտների զուտ ներհոսքը 68 մլն 284 հազար դոլար: Ինչպես հայտնի է՝ Հայաստան եկող տրանսֆերտների մոտ 90 տոկոսը գալիս է Ռուսատանից: Ասենք անցած տարվա հունվարի ՌԴ-ից Հայաստան է փոխանցվել 87 մլն 243 հազար դոլար, իսկ այս տարի այդ գումարը կազմել է 38 մլն 371 հազար դոլար: Եթե տրանսֆերտների նվազման այս դինամիկան, որը սկսվել է անցած տարվա հոկտեմբերից, շարունակվի, ապա Հայաստանի տնտեսությունն առավել ծանր կացության մեջ կհայտնվի»:

YEREVAN. – The Central Bank of Armenia has publicized the amount of remittances to the country from abroad in January, Zhoghovurd daily reported.
“Accordingly, the net inflow amounted to 28 million 23 thousand [US] dollars. Thus, the drop is about 60 percent; this indicator is the lowest since 2008.
“In January of last year, the net inflow of remittances to Armenia was 68 million 284 thousand dollars. As is known, about 90 percent of the remittances coming to Armenia come from Russia. In January last year, 87 million 243 thousand dollars were transferred to Armenia from the RF [i.e., the Russian Federation], whereas this year this amounted to 38 million 371 thousand dollars.
“If this dynamics of reduction of remittances continues, Armenia’s economy will be in the most dire straits,” Zhoghovurd wrote.