Ռուսաստանյան ընդդիմությունը նախատեսում է հրաժարվել Մոսկվայի հարավ-արեւելքում «Գարուն» երթի անցկացումից, փոխարենը նույն օրը քաղաքի կենտրոնում սգո երթ տեղի կունենա՝ կապված ռուսաստանցի ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Բորիս Նեմցովի սպանության հետ: Այս մասին Twitter-ում գրել է ակցիայի կազմակերպիչներից Լեոնիդ Վոլկովը:
«ՌՊՌ-Պառնաս» կուսակցության առաջնորդ Միխայիլ Կասյանովն իր հերթին TASS-ին հայտնել է, որ ընդդիմությունը Նեմցովի սպանության հետ կապված չեղյալ է հայտարարել Մոսկվայի քաղաքապետարանի հետ համաձայնեցրած երթը Մարյինոյի շրջանում:
«Գարուն» երթը պետք է տեղի ունենար մարտի 1-ին Մոսվկայի Մարյինոյի շրջանում: «ՌՊՌ Պառնաս» կուսակցության առաջնորդներ Նեմցովն ու Կասյանովը այդ երթի կազմակերպիչներից էին: Ակցիայի հայտը ներկայացնողների շարքում են նաեւ ընդդիմադիր գործիչ Ալեքսեյ Նավալնին եւ «ՅՈՒԿՕՍ»-ի նախկին ղեկավար Միխայիլ Խոդորկովսկին:
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայի Մեծ Մոսկվորեցկի կամրջի վրա փետրվարի 28-ի գիշերը գնդակահարել են Բորիս Նեմցովին: 55-ամյա քաղաքական գործչի վրա կրակել են 6 անգամ, որից 4-ը դիպել է նրան: Նեմցովը մարտի 1-ին նախատեսված «Գարուն» երթի կազմակերպիչներից մեկն էր:

The Russian opposition is to cancel the “Spring” march to be held Sunday in Moscow. Instead, a march of mourning will be held on the same day in Downtown Moscow, and it will be devoted to the murder of Russian opposition politician Boris Nemtsov.
Leonid Volkov, an organizer of this march, has tweeted about the aforesaid.
The co-chair of the political party RPR-PARNAS, ex-PM Mikhail Kasyanov, for his part, told TASS news agency of Russia that due to Nemtsov’s murder, the opposition has canceled the march that was agreed with the Moscow Municipality.
Russian opposition politician, former Deputy Prime Minister Boris Nemtsov, 55, was shot dead in the early Saturday morning hours at the heart of the Russian capital city. The politician was shot at six times four of which had hit him. Nemtsov also was an organizer of the “Spring” march that was slated for Sunday.