Լրատվամիջոցները Բուկինգեմյան պալատին մեղադրել են Չինաստանում, Թուրքիայում եւ Եվրամիությունում պատրաստված «թագավորական» հուշանվերների վաճառքի մեջ։
Ինչպես գրում է The Daily Mail-ը, Royal Collection Trust-ի խանութների տեսականին ունի տեղական արտադրության թեմատիկ արտադրանք, սակայն գնորդներին նաեւ առաջարկել են ՉԺՀ-ում պատրաստված արջեր, ԵՄ-ում արտադրված սրբիչներ եւ թուրքական շապիկներ։ Նման հուշանվերներ կարելի է գնել Բուկինգեմյան պալատի պաշտոնական առեւտրի կետերում, գրում է Gazeta-ն։
Royal Collection Trust-ի մամուլի խոսնակը The Sun պարբերականին հայտնել է, որ կազմակերպությունը հնարավորինս օգտվում է բրիտանացի մատակարարների ծառայություններից, սակայն որոշ ապրանքներ, օրինակ՝ փափուկ խաղալիքները, արտադրվում են արտասահմանում, որպեսզի ավելի մատչելի գնով վաճառվեն գնորդներին։

СМИ уличили Букингемский дворец в продаже «королевских» сувениров, сделанных в Китае, Турции и Евросоюзе.
Как сообщает The Daily Mail, ассортимент магазинов Royal Collection Trust включает тематические товары местного производства, однако покупателям также предлагают плюшевых медведей из КНР, полотенца из ЕС и футболки из Турции. Подобные сувениры можно приобрести в официальных торговых точках в Букингемском дворце, Винздорском замке, Холирудском дворце и онлайн, передает Gazeta
Пресс-секретарь Royal Collection Trust заявил газете The Sun, что организация пытается прибегать к услугам британских поставщиков, когда это возможно, однако некоторые товары, к примеру, мягкие игрушки, производятся за рубежом, чтобы предложить покупателям самую доступную цену.