Լրատվամիջոցներում մանրամասներ են հայտնվել Բորիս Նեմցովի սպանության մեջ կասկածվող Զաուր Դադաեւի հարցաքննությունից: Դադաեւը, մասնավորապես, հաղորդել է, որ սպանությունն իրականացնելու համար իրեն 5 մլն ռուբլի են խոստացել, սակայն Նեմցովին սպանել է ոչ թե փողի համար, այլ կրոնական նկատառումներից ելնելով: Դադաեւը խնդրել է արձանագրության մեջ եւս մեկ նախադասություն ներառել. «Ներողություն եմ խնդրում Բարձրյալից՝ Նեմցովի կյանքը խլելու համար»: Այս մասին գրում է «Կոմերսանտը»:
Դադաեւը պատմել է, որ հունվարի 7-ին իմացել է, որ Նեմցովը «հրապարակայնորեն արդարացրել է Charlie Hebdo խմբագրությունում տեղի ունեցածը»: Հունվարի 9-ին նա ժամանել է Մոսկվա եւ հանդիպել Չեչնիայից համերկրացիների հետ, եւ որոշել են հետեւել Նեմցովին: Արդյունքների մասին Դադաեւը պատմել է Ռուսիկ ազգանունով մեկին: Վերջինը մի քանի օր անց զանգահարել է եւ տեղեկացրել, թե որտեղ է գտնվում ZAZ Chance ավտոմեքենան՝ ուղեւորի աջ նստատեղի տակ թաքնված ատրճանակով:
Փետրվարի 27-ին ժամը 21-ին Դադաեւին զանգահարել է Բեսլան Շավանովը՝ տեղեկացնելով, որ «գործիչն ինչ-որ աղջկա հետ նստած է Կարմիր հրապարակում»: Խմբի եւս մեկ անդամ՝ Անզոր Գուբաշովը, ZAZ Chance-ով վերցրել է Դադաեւին, եւ նրանք գնացել են Կրեմլի ուղղությամբ:
Այնուհետեւ Շավաշովը զանգահարել եւ տեղեկացրել է, որ Նեմցովն ու նրա ընկերուհին Կարմիր հրապարակով ուղղվում են դեպի կամրջի ուղղությամբ, եւ խումբը նույնպես շարժվել է դեպի կամուրջ: Դադաեւը դուրս է եկել կամրջի մոտ եւ ատրճանակը ձեռքին հետեւել Նեմցովին: Որոշել է կրակել կամրջի վրա:
Հասնելով զույգին՝ Դադաեւը ձախ ձեռքով հանել է ատրճանակը (նա ձախլիկ է), իսկ աջով՝ հեռախոսը: Մեջքից կրակելով գործչին՝ նա հեռախոսով ասել է. «Մոտեցիր»: Ընկնելով՝ վիրավոր Նեմցովը ցած է գցել աղջկան, այնուհետեւ փորձել է բարձրանալ տեղից: Տեսնելով դա՝ Դադաեւը եւս մի քանի անգամ կրակել է զոհի վրա: Այնուհետեւ նստել է ավտոմեքենան, որտեղ գտնվել են Անզոր Գուբաշովն ու Բեսլան Շավանովը:

В СМИ появились подробности допроса Заура Дадаева — подозреваемого в убийстве Бориса Немцова. Дадаев, в частности, сообщил, что за исполнение преступления ему пообещали 5 млн рублей, однако убил Немцова он не ради денег, а из религиозных убеждений. Дадаев попросил добавить в протокол еще одну строчку: «Прошу прощения у Всевышнего за то, что лишил Немцова жизни», пишет «Коммерсантъ».
Как рассказал Дадаев, 7 января ему стало известно, что Немцов «публично оправдывает действия редакции Charlie Hebdo». 9 января Дадаев прибыл в Москву и встретился с земляками из Чечни, и они решили установить слежку за Немцовым. Об итогах слежки Дадаев рассказал человеку по фамилии Русик. Тот через пару дней позвонил и сообщил, где находится автомобиль ZAZ Chance с пистолетом под правым пассажирским сиденьем.
27 февраля в 21 час Дадаеву позвонил Беслан Шаванов, сообщивший, что «политик сидит с какой-то девушкой в кабаке на Красной площади». Еще один член группы Анзор Губашев на ZAZ Chance забрал Дадаева, и они поехали к Кремлю.
Дождавшись звонка от Шаванова, сообщившего, что Немцов и его девушка идут через Красную площадь к Большому Москворецкому мосту, компания также поехала в сторону моста. Дадаев вышел перед мостом и проследовал за Немцовым с пистолетом. Стрелять решил на мосту.
Нагнав пару, Дадаев достал пистолет левой рукой (он левша), а в правую взял телефон. Выстрелив в спину политику, он сказал по телефону: «Подъезжай». Падая, раненый Немцов повалил девушку, которая все это время держала его под руку, затем попытался встать. Увидев это, Дадаев еще несколько раз выстрелил в свою жертву. Затем он сел в автомобиль, где находились Анзор Губашев и Беслан Шаванов. На нем они доехали до Болотной площади, где оставили машину и разбежались.