Ֆրանսիական Ալպերում կործանված Airbus-ի 2-րդ օդաչու Անդրեաս Լուբիցի ընկերուհին գիտեր նրա հոգեկան խնդիրների մասին, սակայն չէր կասկածում, որ դրանք այդ չափերի կարող են հասնել։ Այս մասին գրում է CNN-ը՝ վկայակոչելով եվրոպական կառավարության պաշտոնական ներկայացուցչին։
Լուբիցի ընկերուհին պատմել է, որ իրենք երկուսով աշխատում էին օդաչուի վիճակի բարելավման ուղղությամբ եւ բավական դրական էին տրամադրված։ Հաղորդվում է, որ աղջկա համար Լուբիցի արարքը նույնքան անսպասելի է եղել, որքան մյուսների, գրում է Gazeta-ն։
Աղջիկը նշել է, որ օդաչուն երկու բժշկի էր այցելում՝ ակնաբույժի եւ նյարդահոգեբանի։ Ակնաբույժը նրա մոտ ախտորոշել էր փսիխոսոմատիկ խանգարում եւ անաշխատունակության տեղեկանք էր գրել։

Девушка Андреаса Лубица, пилота разбившегося во Французских Альпах Airbus, знала о его проблемах с психикой, но «не подозревала о масштабах вопроса». Об этом сообщает CNN со ссылкой на официального представителя европейского правительства.
Подруга Лубица рассказала следователям, что они вместе работали над улучшением состояния пилота и были настроены весьма оптимистично. Отмечается, что девушка была удивлена новостью о поступке своего молодого человека не меньше остальных, передает Gazeta
По словам подруги пилота, он посещал двух докторов — офтальмолога и нейропсихолога. Офтальмолог диагностировал у Лубица психосоматическое расстройство и дал ему справку о нетрудоспособности.
Следователи считают, что Лубиц боялся, что может лишиться летной лицензии. «Полеты были очень важной частью его жизни», — подчеркнул источник.