Հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խմբի՝ մարտի 19-ին ձեռնարկած հարձակման հետեւանքով վիրավորված Էդգար Մարտիրոսյանի եւ Սարգիս Գաբրիելյանի վիճակը լավ է, սակայն դուրս գրման մասին խոսելը վաղ է: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Հայաստանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական  հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը:
«Սպա Սարգիս Գաբրիելյանի համար առաջիկա օրերին պրոթեզավորման մասնագետ կհրավիրենք, որը կծանոթանա խնդրին եւ կսկսենք պրոթեզավորման գործընթացը»,- ասաց հոսպիտալի պետը՝ նշելով, որ չի բացառվում՝ զինծառայողները բուժում ստանալուց հետո անցնեն ծառայության:
Նշենք, որ Երեւան տեղափոխված զինծառայողներից Էդգար Մարտիրոսյանը որովայնի թափանցող հրազենային վիրավորում ունի հաստ եւ բարակ աղիների վնասումով, իսկ սպա Սարգիս Գաբրիելյանն ունի աջ վերին վերջույթի վերին երրորդական մակարդակում տրավմատիկ ամպուտացիա եւ բազմաթիվ բեկորային վիրավորումներ:
Ինչ վերաբերվում է Ստեփանակերտի հոսպիտալում գտնվող Գոռ Դարմանյանին, ապա նրա վիճակի մեջ դրական փոփոխություն կա:

YEREVAN. – The condition of the NKR Defense Army soldiers Edgar Martirosyan and Sargis Gabrielyan wounded during the Azerbaijani infiltration attempt on March 19 is normal, however they can’t be discharged yet, the Head of the Central Clinical Hospital of Armenian Defense Ministry Aram Asaturyan told Armenian News-NEWS.am.
Sargis Gabrielyan, whose arm has been amputated, will be visited by prosthesis specialist. After recovery the return of the soldiers to their service is not excluded.
The health of Gor Darmanyan, who is currently in Stepanakert hospital, shows positive dynamics. “In the coming 3-4 days the question of transporting Gor to Yerevan will be resolved,” said Mr. Asaturyan.
On March 19 at 08:30 Special Forces of the Azerbaijani Army started an attack aimed at the northern direction (Gyulistan) of the NKR Defense Army. Although after 2-hour long military actions the adversary was driven back, several soldiers were wounded and one was dead as a result.