Բրյուսելում մարտի 31-ին կայացած Արեւելյան գործընկերության ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը մասնակցել է Հայաստանի ԱԳ փոխնախարար Կարեն Նազարյանը: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել ԵՄ եւ գործընկեր երկրների մոտեցումներն ու ակնկալիքներն Արեւելյան գործընկերության արտաքին գործերի նախարարական հանդիպմանը եւ գագաթնաժողովին ընդառաջ:
Նախարարի տեղակալն իր ելույթում ընդգծել է ԵՄ աջակցությամբ ընթացող բարեփոխումների գործընթացները խորացնելու, ԵՄ հետ քաղաքական, տնտեսական երկխոսությունը եւ ոլորտային համագործակցությունն ընդլայնելու Հայաստանի պատրաստակամությունը:
Կարեն Նազարյանը ներկայացրել է ԵՄ հետ իրավական նոր փաստաթղթի շուրջ անցյալ տարեվերջից մեկնարկած մտքերի փոխանակման արդյունքները: Նա կարեւորել է Եվրոպական հանձնաժողովի կողմից նախաձեռնած Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության (ԵՀՔ) վերանայման գործընթացն՝ ընդգծելով համաեվրոպական արժեքներին հավատարմության եւ բարեփոխումներում գրանցած առաջընթացի հիման վրա տարբերակված մոտեցում ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

YEREVAN. – Armenia's Deputy Foreign Minister Garen Nazarian on Wednesday participated in the meeting of Eastern Partnership senior officials in Brussels.
The meeting had a goal to discuss approaches and expectations of EU and partner states ahead of the ministerial meeting and Eastern Partnership summit.
Deputy Minister highlighted Armenia's commitment to deepening of reforms carried out with EU assistance, expanding political and economic dialogue, cooperation with EU in different areas.
Garen Nazarian presented the results on exchange of views with EU over new legal document. He noted importance of the review of the European Neighborhood Policy that was initiated by European Commission.