Առնվազն 12 մարդ է վիրավորվել նյույորքյան Բրոնքս եւ Բրուքլին շրջաններում տեղի ունեցած 10 փորհրաձգությունների արդունքում: Այս մասին հաղորդում է ABC հեռուստաալիքը:
Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, առաջին հրաձգությունը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով երեկոյան 8:00-ին: Բրոնքսում երեք պատահական ականատես է տուժել. 55-ամյա տղամարդ, 23-ամյա կին եւ 15-ամյա աղջիկ: Բոլորին տեղափոխել են հիվանդանոց:
Հեռուստաալիքի տվյալներով, եւս 9 մարդ վիրավորվել է գիշերը տեղի ունեցած հրաձգության արդյունքում: Տուժածներից մեկը ծայրահեղ ծանր վիճակում է: Ոստիկանությունը որոնում է փոխհրաձգության մասնակիցներին:

По меньшей мере 12 человек получили ранения в десяти перестрелках, произошедших в нью-йоркских районах Бронкс и Бруклин в ночь на воскресенье, сообщает телекомпания ABC.
Первые перестрелки произошли после 8:00 вечера по местному времени . В Бронксе пострадали трое случайных свидетелей: мужчина 55 лет, женщина 23 лет и 15-летняя девочка. Все трое были госпитализированы, передает РИА Новости.
По данным телеканала, еще девять человек получили ранения в результате стрельбы ночью. Один из пострадавших находится в критическом состоянии. Полиция ведет поиски зачинщиков стрельбы.