Վրացական պատվիրակությունը ներկա կլինի թե՛ Հայաստանում, թե՛ Թուրքիայում ապրիլի 24-ին անցկացվելիք միջոցառումներին։
Ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված միջոցառումներին ներկա է գտնվելու Վրաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Մանանա Կոբախիձեն, որը խորհրդարանում նաեւ ղեկավարում է Հայաստանի հետ բարեկամության խումբը, տեղեկացնում է «Գրուզիա Օնլայնը»։
Թուրքիայում անցկացվելիք միջոցառումներին ներկա է լինելու Վրաստանի պաշտպանության նախարար Մինդիա Ջանելիձեն եւ անվտանգության ու պաշտպանության խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Իրաքլի Սեսիաշվիլին։

The delegations from Georgia will travel to Armenia and Turkey to attend the events planned for April 24, Gruziya Online reported.
Deputy Speaker of the Georgian parliament, head of a parliamentary group of friendship witth Armenia Manana Kobakhidze will participate in the events marking the Armenian Genocide Centennial.
Defense Minister Mindia Janelidze and chairman of parliament's committee on defense and security Irakly Sesiashvili will participate in the events marking the 100th anniversary of the Gallipoli Battle.