Ապրիլի 24-ին Հայաստանի Զինված ուժերն ավելի ուշադիր են լինելու, հատկապես առաջին գծում։ Այս մասին այսօր NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը։
Նա նշեց, որ վերջին օրերից շփման գծում ադրբեջանցիների սադրանքները շարունակվում են։ «Բոլորդ տեղյակ եք, որ ադրբեջանցիները տարբեր դիվերսիոն փորձեր են կատարում։ Ի ուրախություն մեզ, մեր տղաները լավագույն կերպով կատարում են իրենց առջեւ դրված խնդիրները, հետ են մղում դիվերսիոն խմբերինъ նրանց հասցնելով մարդկային կորուստներ»,- ասաց նախարարը։
Նա նշեց, որ 2015 թվականը կարեւոր տարի է Զինված ուժերի համար եւ բանակը լավագույնս կատարում է իր առջեւ դրված խնդիրները։

Вооруженные силы Армении 24 апреля будут особенно бдительны на переднем крае. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am министр обороны Сейран Оганян.
По его словам, в последние дни возобновились провокации на линии соприкосновения. «Азербайджанцы предпринимают попытки диверсии. Однако наши солдаты лучшим образом выполняют поставленные перед ними задачи, своевременно нейтрализуя диверсионные группы и нанося урон», - отметил министр
Он также отметил, что 2015 г важный год для Вооруженных сил Армении и армия совершенствуется, стремясь к еще лучшему выполнению стоящих перед ней задач.