Ցեղասպանության մասին պետք խոսել, գոռալ, պահանջել ճանաչում: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարեց Հայաստանի հրեական համայնքի ղեկավար Ռիմա Վարժապետյանը:
Համայնքի ղեկավարը նշեց, որ ողջ քաղաքակիրթ մարդկությունը ճանաչում է Հայոց ցեղասպանության փաստը, եւ անհրաժեշտ է մեծ ուշադրություն դարձնել այդ ողբերգությունը դեռեւս չճանաչած երկրների պաշտոնատար անձանց վրա, ավելի շատ իրազեկել` պահանջելով համապատասխան եզրահանգումներ:
Ռիմա Վարժապետյանը հայտնեց, որ հրեական համայնքի ներկայացուցիչները մյուս համայնքների հետ միասին ապրիլի 25-ի առավոտյան կայցելեն Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակներ կդնեն Եվրասիական հրեական կոնգրեսի եւ Համաշխարհային եվրասիական կոնգրեսի անունից:

О трагедии Геноцида надо говорить, кричать, требовать признания. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am глава еврейской общины Армении Римма Варжапетян.
Глава общины отметила, что все образованное человечество признает факт Геноцида, и необходимо обращать больше внимания официальных лиц стран, пока еще не признавших эту трагедию, больше информировать, требуя сделать соответствующие выводы.
Римма Варжапетян сообщила, что представители еврейской общины вместе с другими общинами посетят Мемориал жертвам Геноцида армян утром 25 апреля и возложат венки от общины и ЕЕК и ВЕК. На венке надпись на армянском и английском языках: «Памяти жертв Геноцида армян от Евроазиатского еврейского конгресса и Всемирного еврейского конгресса».