ԱՄՆ իշխանությունները ինքնաթիռների հավաքարարին մեղադրում են Նյու Յորքում վայրէջք կատարած ինքնաթիռներից մոտ 10 հազար դոլարի ալկոհոլ գողանալու մեջ, հաղորդում է CBS-ը։
Ինչպես հաղորդում է դատախազության ներկայացուցիչ Ռիչարդ Բրաունը, երեք տարվա ընթացքում 48-ամյա կինը, ենթադրաբար, American Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռներից գողացել է 1,5 հազար շիշ ալկոհոլ։
Բրաունի խոսքով, հավաքարարին խոշոր չափերի հափշտակության եւ գողացված ապրանքի տիրապետման մեղադրանք է առաջադրվել։ «Մեղադրյալը Քենեդիի անվան օդանավակայանի աշխատակից է, նրան հանձնարարված էր մաքրել ինքնաթիռները։ Սակայն նա գողացել  ալկոհոլով փոքրիկ շշերը»,- ասել է դատախազության ներկայացուցիչը։
Ինչպես հաղորդում են ամերիկյան լրատվամիջոցները, նրա տանը հայտնաբերել են նաեւ 2 նոթբուք, եւ մոտ 20 պլանշետ՝ ընդհանուր 15 հազար դոլար արժողությամբ։

Власти США обвиняют уборщицу самолетов в краже из приземлившихся в аэропорту Нью-Йорка воздушных судов бутылок с алкоголем, стоимость которых оценивается в 10 тысяч долларов, сообщает телеканал CBS.
Как сообщил представитель прокуратуры Ричард Браун , за трехлетний период 48-летняя женщина, предположительно, унесла из самолетов компании American Airlines около 1,5 тысячи бутылок с алкогольным напитком, передает РИА Новости
По словам Брауна, уборщице предъявлены обвинения в крупной краже и владении украденным имуществом. «Обвиняемая была сотрудником аэропорта Кеннеди, ей была поручена уборка самолетов. Однако вдобавок к уборке воздушного судна она, предположительно, забирала с борта судна маленькие бутылки с алкоголем», — заявил представитель прокуратуры.
Как сообщают американские СМИ, помимо бутылок с алкоголем в доме уборщицы следователи также обнаружили два ноутбука и около 20 планшетов. Общая сумма предположительно украденного имущества оценивается в 15 тысяч долларов.