Հիվանդանոցից ոստիկանության Հրազդանի բաժնում ապրիլի 25-ին, ժամը 12.30-ին հաղորդում է ստացվել, որ «դեմքի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ, գլխուղեղի ցնցում հարցականով» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել 47-ամյա Սամվել Հ.-ն  եւ հայտնել, որ իրենց տանը ծեծի է ենթարկվել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մեկնած օպերատիվ խմբին Սամվել Հ.-ն հաղորդում է տվել, որ ապրիլի 24-ին, ժամը 18.30-ի սահմաններում, իրենց տան պատշգամբում, վիճաբանության ժամանակ, ոմն Սուրո ձեռքերով հարվածներ է հասցրել իր դեմքին եւ մարմնի տարբեր մասերին` պատճառելով վնասվածքներ:
Սամվել Հ.-ին տրվել է ԴԲՓ ուղեգիր:
Ձեռնարկված օպերատիվ միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Սուրոն 30-ամյա Սուրեն Ք.-ն է, որը բերման է ենթարկվել բաժին տվել խոստովանական բացատրություն:

На балконе своего дома во время ссоры 24 апреля в районе 18:30 был избит 47-летний Самвел Г.
В отделении Полиции Армении в Раздане 25 апреля в 12:30 было получено сообщение из больницы о том, что к ним обратился за медицинской помощью Самвел Г.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, Самвел Г. сообщил оперативной группе, что некто Суро нанес ему удары руками по лицу и разным частям тела, причинив травмы. Самвел Г. отправлен на судебно-медицинскую экспертизу. Благодаря предпринятым оперативным мерам выяснилось, что Суро – это 30-летний Сурен К., который был подвергнут приводу и дал признательные показания.