Թուրքիայի ներքաղաքական կյանքում սկանդալային բացահայտումներով հայտնի Twitter-ի գաղտնի օգտատեր Ֆուաթ Ավնին հերթական տեղեկություն է հայտնել՝ շեշտելով, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրահանգել է նախընտրական սոցհարցումների արդյունքները կեղծել։
Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ սոցհարցումների իրականացնող հետազոտական ընկերության տնօրեն Իբրահիմ Ուսլուն այցելել է նախագահ Էրդողանին եւ ներկայացրել վերջին սոցհարցումների արդյունքները։ Իբրահիմ Ուսլուն նշել է, որ իշխող կուսակցությունն ունի 41, իսկ քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցությունը՝ 10,5 տոկոս, ինչը դժվարացնելու է իշխող կուսակցությանը միայնակ կազմել նոր կառավարություն։
Էրդողանն էլ հրահանգել է գտնել 40 տոկոս, իսկ իրենք այն կդարձնեն 48։
Նշվում է, որ Էրդողանը կոնկրետ անձանց հրահանգել է զբաղվել քրդական կուսակցության վարկաբեկմամբ, որպեսզի այն չհավաքի 10 տոկոս եւ անցնի խորհրդարան։

Известный в Турции скандальными разоблачениями пользователь Twitter Фуат Авни выдал очередную информацию, сообщив, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган приказал сфальсифицировать результаты предвыборных соцопросов.
Как сообщает турецкий сайт Demokrathaber, директор проводящей соцопросы исследовательской компании Ибрагим Услу посетил президента Эрдогана и представил результаты последних соцопросов. Ибрагим Услу отметил, что у правящей Партии справедливости и развития 41%, а у курдской Демократической партии народов – 10,5%; что затруднит для правящей партии формирование нового правительства в одиночку.
Отмечается, что Эрдоган приказал конкретным людям заняться дискредитацией курдской партии, чтобы последняя не набрала 10% и не прошла в парламент Турции.