Առաջիկա երկու տարիներին YouTube-ը վիդեոբլոգների հայտնի աստղերի մասնակցությամբ գեղարվեստական ֆիլմեր կնկարահանի: YouTube-ի պաշտոնական բլոգի տեղեկացմամբ, վիդեոծառայության կինեմատոգրաֆիական գործունեությունը կսկսվի АwesomenessTV ժամանցային ցանցի հետ պայմանագրի ավարտից հետո:
YouTube-ի ներկայացուցիչների կանխատեսմամբ, առաջին ֆիլմը կթողարկվի աշնան կեսերին: Հաջորդ երկու տարիներին ընկերության ղեկավարությամբ եւս մի քանի ֆիլմ կթողարկվի:
«Կարծում ենք՝ հարթակը պատրաստ է լայնամետրաժ ֆիլմերի ցուցադրությանը, այնպես որ՝ հիմա մենք ֆիլմեր կպատրաստենք YouTube-ի աստղերի մասնակցությամբ եւ նրանց իսկական կինոաստղերի կվերածենք»,- նշել են AwesomenessTV-ի ներկայացուցիչները:

В ближайшие два года видеохостинг YouTube займется съемками художественных фильмов с участием известных звезд видеоблогов. Как сообщают в официальном блоге YouTube, кинематографическая деятельность видеосервиса начнется с момента заключения контракта с развлекательной сетью АwesomenessTV.
По прогнозам представителей платформы YouTube, первый фильм должен выйти уже в середине осени. В последующие пару лет под руководством фирмы выйдет еще несколько картин.
Созданием и продюсированием киноконтента будет заниматься основатель AwesomenessTV Брайан Роббинс. Глобальная премьера будет проходить на YouTube, после чего может появиться и на других площадках.
«Мы считаем, что платформа готова к показам фильмов широкого метра, так что теперь мы будем делать фильмы со звездами YouTube и превратим их в настоящих кинозвезд», - отметили представители AwesomenessTV.