ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ մայիսի 6-ին, Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասում մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված խաչ-հուշարձանի բացման եւ օծման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել «Առաջ, Արցախ» հասարակական կազմակերպությանը եւ նախաձեռնության իրականացման մյուս մասնակիցներին` հայրենանվեր այս ծրագիրը կյանքի կոչելու համար:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabkh Republic Bako Sahakyan attended the solemn opening and consecration ceremony of the monument commemorating the Armenian Genocide Centennial that was installed in the Krkzhan district of capital Stepanakert.
The President expressed gratitude to the “Artsakh, Forward” NGO and the other participants of the initiative for the implementation of this project.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan and other officials participated in the event.