ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ մայիսի 6-ին, Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասում մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված խաչ-հուշարձանի բացման եւ օծման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել «Առաջ, Արցախ» հասարակական կազմակերպությանը եւ նախաձեռնության իրականացման մյուս մասնակիցներին` հայրենանվեր այս ծրագիրը կյանքի կոչելու համար:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Бако Саакян 6 мая принял участие в состоявшейся в квартале Кркжан города Степанакерта торжественной церемонии открытия и освящения памятника-креста, посвященного 100- летней годовщине Геноцида армян.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, Саакян выразил признательность общественной организации «Вперед, Арцах» и другим участникам  реализации данной патриотической программы.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица.