Ամերիկյան Էյվոն Փարք (Ֆլորիդայի նահանգ) քաղաքի բնակչուհին, որը հայտնվել էր իր զուգընկերոջ մոտ պատանդի վիճակում, կարողացել է ոստիկանություն կանչել համացանցում պիցցայի առաքման հավելվածի օգնությամբ, հաղորդում է ABC News-ը:
Հեռուստաալիքի փոխանցմամբ, 25-ամյա Շերիլ Թրեդուեյից բացի բնակարանում եղել են նաեւ նրա երեք երեխաները: Նրանց հայրը՝ 26-ամյա Էթան Նիքերսոնը, Վիճաբանությունից հետո կնոջ ձեռքից վերցրել է հեռախոսն ու սպառնացել դանակով: «Կինը ողջ օրը գտնվել է պատանդի կարգավիճակում»,-ասել են ոստիկանությունում:
Մի քանի ժամ պատանդի կարգավիճակում մնալուց հետո, Թրեդուեյը վկայակոչելով երեխաների քաղցածությունը, կարողացել է համոզել Նիքերսոնին պիցցա պատվիրել:
Պատվերի մեջ կինը նաեւ գրել է. «911, պատանդ, օգնեք»: Հաստատության աշխատակիցները նկատել են հաղորդագրությունն ու ոստիկանություն կանչել: «Ես այստեղ աշխատում եմ 28 տարի եւ երբեւէ նման բան չեմ տեսել»,-ասել է պիցցերիայի մենեջեր Քենդի Հեմ,իլթոնը, հաղորդում է Lenta-ն:
Երբ իրավապահները ժամանել են դեպքի վայր, Թրեդուեյը երեխաներից մեկի հետ հաջողվել է փախչել, իսկ մյուս երկու երեխաները մնացել են հոր հետ: Բանակցությունների արդյունքում հաջողվել է Նիքերսոնին համոզել երեխաներին բաց թողնել եւ հանձնվել ոստիկանությանը:
Տղամարդուն առեւանգման, զինված հարձակման, ինչպես նաեւ արդարադատությանը խոչընդոտելու մեղադրանքներ են ներկայացվել:

Жительница американского города города Эйвон Парк (штат Флорида), оказавшись в заложниках у своего сожителя, смогла вызвать полицию через приложение по доставке пиццы, сообщает ABC News.
По данным телеканала, помимо 25-летней Шерил Тредуэй в доме находились трое ее детей. Их отец — 26-летний Этан Никерсон после ссоры забрал у женщины телефон и угрожал ножом. «Она была у него в заложниках его весь день», — рассказали в полиции.
После нескольких часов заточения Тредуэй, сославшись на то, что дети проголодались, смогла уговорить Никерсона заказать пиццу на дом. В комментарии к заказу, который она оформила через специальное приложение, женщина написала: «911, заложница, помогите!». Сотрудник заведения заметил сообщение женщины и вызвал полицию. «Я работаю здесь уже 28 лет, и я никогда не видела ничего подобного», — рассказала менеджер заведением Кэнди Хэмилтон, передает Lenta. http://lenta.ru/
Когда сотрудники правоохранительных органов прибыли на место происшествия, Тредуэй вместе с одним ребенком удалось выбежать из дома, двое других детей остались с отцом. В ходе переговоров стражам порядка удалось уговорить Никерсона отпустить детей и сдаться полиции. Мужчине предъявлено обвинения в похищении, вооруженном нападении, а также в препятствии к осуществлению правосудия.