Մոլոդվակայն «Զիմբրուի» պաշտպան Արտյոմ Խաչատուրովը  News.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանի հետ զրույցում պատմեց առաջիկա ծրագրերի մասին:
«Հունիսին կավարտվի պայմանագիրս «Զիմբրուի» հետ: Դեռ չգիտեմ՝ կերկարաձգեմ այն, թե՝ ոչ: Ամեն բան կախված է պայմաններից: Մրցաշրջանը այնքան էլ հաջող չէր մեզ համար: Պետք է հավաքեինք ավելի շատ միավորներ: Ես գոհ եմ, քանի որ մշտական խաղային պրատիկա ունեի»,- զրուցում նշեց ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի թեկնածուն:
Հարցին, թե նա հույս ունի Սարգիս Հովսեփյանի նշանակումից հետո դարձյալ հրավիրվել Հայաստանի հավաքականի, Խաչատուրովն ասաց, որ ամեն բան ցույց կտա ժամանակը:

Защитник молдавского клуба «Зимбру» Артем Хачатуров  в беседе с корреспондентом NEWS.am Верой Мартиросян поделился своими планами.
«В июне у меня закончится контракт с клубом. Пока не знаю останусь тут или нет, все зависит от условии. Для нас сезон выдался не очень удачным, мы должны были набрать больше очков, я в целом доволен, так-как имел постоянную игровую практику» - сказал кандидат в сборную Армении.
На вопрос, связывает ли он надежды снова получить приглашение в сборную после назначение нового тренера – Саркиса Овсепана, Хачатуров ответил, что все покажет время.