Հայաստանի Ազգային ժողովը տեղեկատվություն է ներկայացրել առաջիկա օրերին պատգամավորների գործողումների վերաբերյալ:
Ըստ այդմ՝
2015 թվականի հունիսի 7-11-ը Սեվծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) 45-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Քիշնեւ (Մոլդովա) կգործուղվեն ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը, պատվիրակության անդամներ Միքայել Մելքումյանը, Հովհաննես Մարգարյանը եւ Արամ Մանուկյանը:
2015 թվականի հունիսի 7-11-ը Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ՄԻԵԴ դատավորների ընտրության հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Փարիզ կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արփինե Հովհաննիսյանը:
2015 թվականի մայիսի 27-ից հունիսի 3-ը Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիթորինգի հարցերի եւ մշակույթի, գիտության, կրթության եւ լրատվամիջոցների հարցերի հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Փարիզ կգործուղվեն ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը (մայիսի 27-29-ը) եւ պատվիրակության անդամ Արմեն Ռուստամյանը (մայիսի 27-ից հունիսի 3-ը):
2015 թվականի հունիսի 3-6-ը Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Հռոմ կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Ռուստամյանը:

Национальное Собрание Армении представило информацию относительно командировок депутатов в ближайшие дни.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе законодательного органа, 7 – 11 июня с целью участия в работах 45-ой пленарной сессии Парламентской ассамблеи Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС), в Кишинев (Молдова) отбудут руководитель делегации НС Армении в ПА ОЧЭС Гагик Минасян, члены делегации Микаэл Мелкумян, Ованес Маркарян и Арам Манукян.
7 – 11 июня с целью участия в работах заседания Комиссии Парламентской ассамблеи Совета Европы по избранию судей Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) в Париж будет командирована член делегации НС Армении в ПАСЕ Арпине Ованнисян.
Для участия в работах заседаний Комиссий ПАСЕ по вопросам мониторинга и по вопросам культуры, науки, образования и СМИ в Париже отбудут находиться вице-спикер парламента, глава армянской делегации в ПАСЕ Эрмине Нагдалян (27 – 29 мая) и член делегации Армен Рустамян (27 мая – 3 июня).
С 3 по 6 июня Армен Рустамян посетит Рим, где пройдет заседание Комиссии ПАСЕ по политическим вопросам.