Հայաստանի փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը չի ցանկանում մեկնաբանել էլեկտրաէներգիայի սակագնի վերաբերյալ խոսակցությունները։
Այսօր՝ հունիսի 9-ին, մի քանի լրագրողների հետ զրույցում փոխվարչապետը նշեց, որ իր կարծիքը կհայտնի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշումից հետո միայն։
«ՀԷՑ»-ի վերաբերյալ կարծիք չեմ արտահայտի, քննարկում է ընթանում, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշումից հետո միայն։ Ինքս որեւէ գների բարձրացումից ուրախություն չեմ կարող ապրել, բացի այն ապրանքներից, որոնք մենք ենք արտահանում»,- ասաց նա։
Նշենք, որ «ՀԷՑ»-ը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին՝ էլեկտրաէներգիան 40%-ով թանկացնելու հայտով։

Вице-премьер, министр международной экономической интеграции и реформ Армении Ваче Габриелян не желает комментировать разговоры о повышении тарифа на электроэнергию. В беседе с журналистами 9 июня он отметил, что выразит свое мнение после решения Комиссии по регулированию общественных услуг.
«Об «Электрических сетях Армении» не буду выражать мнения – проходит обсуждение. Выскажусь только после решения Комиссии по регулированию общественных услуг. Лично я не могу испытывать радости от повышения цен, кроме тех товаров, которые мы экспортируем»,– сказал он.
Отметим, что компания «Электрические сети Армении» подала заявку в Комиссию по регулированию общественных услуг с целью повышения тарифа на электроэнергию на 40%.