ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին ամերիկացի համանախագահ, Ադրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Մեթյու Բրայզան եւ նրա ռուս գործընկեր Վասիլի Իստրատովը զրկվել են Թեյմուր Ահմեդովի անվան «AzNar» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդում զբաղեցրած պաշտոններից։
Ինչպես փոխանցում է Turan-ը, այդ մասին համապատասխան որոշումը կայացվել է ընկերության բաժնետերերի ընդհանուր ժողովի ժամանակ։ Նշենք, որ ընկերության 99.94 տոկոս բաժնեմասերը պատկանում են ռուսաստանաբնակ ադրբեջանցի Ֆարհադ Ահմեդովին։
Ընդհանուր ժողովում որոշում էր կայացվել լուծարել տնօրենների խորհուրդը, որը, համաձայն օրենսդրության, կարող է չգործել այն ընկերություններում, որոնց հիմնադիրների քանակը 50 անձից պակաս է։

Бывший американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ, бывший чрезвычайный и полномочный посол США в Азербайджане Мэтью Брайза и его коллега из России Василий Истратов лишились должностей членов Совета директоров в ЗАО «AzNar имени Теймура Ахмедова».
Как сообщает Turan, решение об этом было принято на общем собрании акционеров компании, 99,94% акций которой принадлежат Фархаду Ахмедову, российскому миллиардеру азербайджанского происхождения.
На общем собрании было принято решение об упразднении Совета директоров ЗАО «AzNar имени Теймура Ахмедова». Согласно законодательству, в компаниях с численностью учредителей ниже 50 лиц Совет директоров может и не действовать. Кроме бывших послов, в СД входили также сам Фархад Ахмедов и Кристос Арванитакис.