Բաղրամյան պողոտայում ցույցերի ընթացքում գրանցված միակ խոշոր միջադեպը եղել է հունիսի 23-ին՝ ցույցը ցրելիս։ Այս մասին հուլիսի 2-ին լրագրողներին հայտարարեց ՀՀ օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանը։ Նա հույս հայտնեց, որ հետաքննությունը կլինի խիստ եւ անաչառ։
«Կարծում եմ, որ կհայտնաբերվեն այն ոստիկանները, որոնք ստվեր են նետել ցույցի ժամանակ առկա հանդուրժողականության մթնոլորտի վրա։ Քանի որ մնացած դեպքերում մենք դրական ենք գնահատում Ոստիկանության աշխատանքը, որտեղ այս օրերին իշխել է հանդուրժողականությունը։ Մենք դրական ենք գնահատում եւ ողջունում ենք երկու կողմերի խաղաղ վարքը»,- հայտարարեց Անդրեասյանը։
Նա ընդգծեց, որ ոստիկանները ծառայության ժամանակ պետք է լինեն համազգեստով։ «Մենք բոլորս պետք է դա պահանջենք»,- հայտարարեց  նա։

Единственный крупный инцидент во время демонстраций на проспекте Баграмяна произошёл 23 июня, во время полицейского разгона. Об этом заявил журналистам 2 июля омбудсмен Армении Карен Андреасян. Он выразил надежду, что следствие будет строгим и объективным.
«Думаю, будут найдены полицейские, которые бросили тень на атмосферу терпимости, установившуюся на демонстрации. Потому что в остальном мы положительно оцениваем действия Полиции – они проявили терпимость в течение всех этих дней, несмотря на отдельные проявления. Мы положительно оцениваем и приветствуем мирное поведение без инцидентов с обеих сторон», - заявил Андреасян.
Он подчеркнул, что полицейские при исполнении обязанностей должны быть в служебной форме. «Мы все должны этого потребовать», - заявил он.