Երեւանի Ազատության հրապարակից մեկնարկեց Բաղրամյան պողոտայի նստացույցը համակարգող անդամների կազմակերպած իրազեկման երթը, որի նպատակն է՝ քաղաքացիներին տեղեկացնել Բաղրամյան պողոտայում արդեն 12-րդ օրը շարունակվող նստացույցի մասին:
Իրազեկման երթի մասնակիցներն Ազատության հրապարակից երթով շարժվում են դեպի Հյուսիսային պողոտա, այնուհետեւ Հանրապետության հրապարակ, որից հետո Ամիրյան փողոցով, Մաշտոցի պողոտայով հասնելու են Բաղրամյան պողոտա:
Երթի մասնակիցները վանկարկում են «Միացի՛ր», «Չեղարկո՛ւմ», «Ո՛չ լույսի թանկացմանը» եւ բարձրախոսով քաղաքացիներին հորդորում են միանալ Բաղրամյան պողոտայի նստացույցին:
NEWS.am-ի թղթակցի փոխանցմամբ, երթի մասնակիցները մի պահ կանգ են առել ՀՀ Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարության առջեւ: Նրանք դժգոհում են, որ ոստիկանները երթի վերջում պատ են կազմել եւ քաղաքացիները չեն կարողանում միանալ իրենց:
Բաղրամյանի նստացույցի համակարգող Դավիթ Սանասարյանը լրագրողների հետ զրույցում դժգոհություն հայտնեց այդ առիթով՝ նշելով, որ ոստիկանների թիվը բավական շատ է:
«Մենք ավելի քիչ ենք, քան ոստիկանները, նրանց կարիքն ընդհանրապես չկա, բայց քանի որ հսկում են, թող գոնե երթի կողքով քայլեն, ոչ թե խոչընդոտեն երթը»,- ասաց նա:
Նշենք, որ այս դժգոհություններից հետո ոստիկանները սկսեցին քայլել երթի մասնակիցների կողքով:
Հիշեցնենք, որ չնայած էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ ուղղված բազմաթիվ բողոք-ակցիաներին հունիսի 17-ին, ՀԾԿՀ-ի նիստում հաստատվել է էլեկտրաէներգիայի նոր սակագինը։ Էլեկտրաէներգիան թանկացել է 6.93 դրամով՝ մեկ կՎտ/ժ-ի դիմաց 41.85 դրամից դառնալով 48.78 դրամ։ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» (ՀԷՑ) ընկերությունն առաջարկել էր 1 կիլովատտ/ժամը թանկացնել 17 դրամով:

От площади Свободы в Ереване стартовало шествие оповещения, проводимое координаторами сидячей демонстрации на проспекте Баграмяна. Цель шествия – сообщит гражданам о сидячей демонстрации, проходящей на проспекте Баграмяна уже 12-й день.
Члены шествия спускаются от площади Свободы к Северному проспекту, на площадь Республики, по ул. Амиряна, проспекту Маштоца на проспект Баграмяна.
Участники шествия скандируют: «С на-ми», «От-ме-нить!», «Нет – подорожанию света» и призывают присоединиться к демонстрацию.
Как передает корреспондент Новости Армении - NEWS.am, участники шествия ненадолго остановились перед министерством энергетики. Они выражают недовольство, что полиция в конце шествия составили стенку, и  граждане не могут присоединиться к демонстрантам.
Координатор сидячей демонстрации на проспекте Баграмяна Давид Санасарян в беседе с журналистами выразил недовольство, заявив, что полицейских на месте много.
«Нас меньше, чем полицейских, их вообще не нужно. Но раз следят, пусть хотя бы идут сбоку, а не мешают шествию»,- заявил Санасарян.
Отметим, после этого полицейские начали идти с боков.
Напомним, что 27 июня, на 6-ой день демонстраций с требованием отмены решения о подорожании электричества,  президент Армении Серж Саргсян провел совещание с госчиновниками, ответственными за экономическую политику. В ходе совещания он заявил, что до заключения международного аудита об обоснованности заявки о повышении тарифов Правительство возьмет на себя всю нагрузку повышения – 6,93 драма за каждый киловатт-час. С их учётом тариф составил бы 48,78 драма (около $10,3 цента).