ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի ավարտին պատվիրակության անդամների հետ այցելել է Փարիզի Երեւանյան պուրակ, ծաղկեպսակ է դրել Կոմիտասի արձանին՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի:
Այնուհետեւ վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Փարիզի Հայ Առաքելական եկեղեցի եւ Ֆրանսիայում եւ Եվրոպայում Հայ Առաքելական եկեղեցու առաջնորդարան, որտեղ նրանց դիմավորել է Ֆրանսիայի Հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Վահան եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը:
Առաջնորդարանում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել է ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Նա իր խոսքում անդրադարձել է Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, արտաքին քաղաքականությանը, տնտեսական քաղաքականությանը, ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին, պատասխանել է մեր հայրենակիցներին հուզող բազմաթիվ հարցերի: Հովիկ Աբրահամյանը առանձնահատուկ կարեւորել է հայապահպանության, հայոց ուսուցման հարցերը: Վարչապետն ընդգծել է, որ մատաղ սերնդին հայերեն ուսուցանելու համար պատրաստ է ցանկացած աջակցության:
Նա իր խոսքում առանձնացրել է հատկապես այն հանգամանքը, որ զարգացնելով հայերենի իմացությունը, այն նախ եւ առաջ կօգնի նոր սերնդին մնալ հայ՝ օտար ափերում պահպանելով հայի ինքնությունը: Վարչապետը գոհունակությամբ նշել է, որ Ֆրանսիայի հայ համայնքը ծավալած հասարակական, տնտեսական, մշակութային գործունեությամբ բարձր է պահում հայ ժողովրդի հեղինակությունը եւ մեծ ներդրում ունի Ֆրանսիայի զարգացման գործում:

В завершение рабочего визита во Францию премьер-министр Армении Овик Абрамян вместе с членами делегации посетил Ереванский сквер в Париже, возложил цветы к памятнику Комитасу в память о жертвах Геноцида армян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе исполнительного органа, возглавляемая премьером делегация посетила Армянскую апостольскую церковь Парижа и епрахию ААЦ во Франции и Европе. Овика Абрамяна и членов армянской делегации встретил настоятель епархии ААЦ во Франции епископ Ваан Ованнисян.
Премьер встретился также с представителями армянской общины Франции. В своем выступлении Овик Абрамян коснулся внутриполитической ситуации Армении, внешней политики, экономической политики, процесса урегулирования карабахского вопроса, ответил на волнующие наших соотечественников многочисленные вопросы.
Глава Правительства с удовлетворением отметил, что армянская община Франции своей общественной, экономической и культурной деятельностью высоко поддерживает рейтинг армянского народа и имеет большой вклад в деле развития Франции.