Ամուսնու կողմից  ծանր հրազենային վնասվածք ստացած ծննդկանի վիճակը դեպի լավն է գնում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երեւանի Պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության եւ գինեկոլոգիայի կենտրոնի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը:
Նա նշեց, որ թե բալիկի եւ թե կնոջ վիճակը դեպի լավն է գնում. այսօր պատրաստվում են անջատել արհեսատական շնչառության ապարատը, բայց Վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխելու մասին վաղ է խոսել:
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ նրանք ապրում են Դավիթաշենում, կինը՝ 27-ամյա Միլենա Ա.-ն ծննդաբերել է 8 ամսականում: Ամուսինը՝ 33-ամյա Հայկ Վ.-ն գալով հիվանդանոց տեսել էր զոքանչին եւ հարազատներին այնտեղ, ապա նրանց ուղարկել էր բուլկի գնելու եւ կրակել կնոջ պարանոցին: Ամուսինը տեղում մահացել էր, կնոջը վիրահատել են, վիճակը ծայրահեղ ծանր է, լույս աշխարհ եկած բալիկը լավ է:

YEREVAN. – Condition of an Armenia woman that was injured by her husband hours after giving birth is improving, head of the medical center said.
The health condition of a baby girl is also improving, Razmik Abrahamyan told Armenian News-NEWS.am. Her mother will be taken off a ventilator, but it is too early to speak about leaving intensive care department, he added.
A tragic event occurred Tuesday at the Republican Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology. A man had come to the hospital, shot his wife hours after she gave birth, and then committed suicide.