Ազատության հրապարակում նախօրեին հացադուլ սկսած Երեւան» խմբակցության անդամ, ակտիվիստ   Դավիթ Սանասարյանի ինքնազգացողությունը լավ է: Այս մասին այսօր` հուլիսի 7-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Դավիթ Սանասարյանը` ավելացնելով, որ ինքը հացադուլը կդադարեցնի այն ժամանակ, երբ Ազատության հրապարակում կհավաքվի այնքան զանգված, որոնց հետ հնարավոր կլինի ընդվզել իշխանությունների դեմ:
«Ես առայժմ այստեղ եմ, հացադուլս անժամկետ է: Այստեղ կմնամ այնքան ժամանակ, մինչեւ  տեսնեմ բավական զանգված, որոնց հետ առաջին շարքերում կորոշենք` ինչ ենք անելու»,-ասաց նա:
Դավիթ Սանասարյանը նշեց, որ էլելտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ պայքարողները պետք է միավորվեն, քանի որ, ըստ նրա, միայն այդ դեպքում է հնարավոր իշխանություններին ստիպել չեղարկել էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման մասին որոշումը, վերանայել նախկին սակագինը եւ քրեականհ պատասխանատվոեւթյան ենթարկել հունիսի 23-ին հակաօրինական գործողությունների դիմած ոստիկաններին:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հաղորդել էր, որ Դավիթ Սանասարյանը հացադուլ է հայտարարել, որն ուղղված չէ Հայաստանի իշխանություններին,այլ ուղղված է ՀՀ քաղաքացիներին: Նա հայտարարել էր, որ հացադուլը շարունակելու է այնքան ժամանակ, մինչեւ այնքան մարդ հավաքվի Ազատության հրապարակում, որ Բաղրամյան 26 շարժվելուց  կարողանան դիմագրավել ոստիկանական պատնեշին:

Состояние начавшего накануне на площади Свободы голодовку члена фракции «Здравствуй, Ереван» Совета старейшин Еревана, пресс-секретаря партии «Наследие»  Давида Санасаряна хорошее. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am объявил сам Санасарян. Он добавил, что намерен голодать до тех пор, пока на площади Свободы соберется достаточно народа, чтобы протестовать против властей.
«Я тут, голодовка бессрочная.  Останусь столько, пока соберется достаточная масса, с ними в первых рядах решим, что делать», - заявил Санасарян.
Отметим, что Санасарян периодически голодает по разным поводам.
Нынешняя голодовка, как заявил Санасарян, адресована не властям,  а гражданам Армении. Многие из митингующих отрицательно восприняли решение активиста.
Напомним, что накануне Полиция открыла проспект Баграмяна, который 2 недели подряд блокировали граждане, выступившие против подорожания электричества. 46 демонстрантов, отказавшихся покинуть проспект, доставили в Полицию, остальных оттеснили к тротуару. Движение на проспекте восстановлено.