Բարսելոնի գլխավոր զբոսաշրջային փողոցի վրա հրաձգություն է տեղի ունեցել, կան վիրավորներ։ Այս մասին հայտնում է El Pais պարբերականը՝ նշելով, որ հրաձգությունը տեղի է ունեցել Ռամբայի բանուկ թաղամասում։
Ոստիկանության տեղեկությունների համաձայն՝ չարագործները կրակ են բացել Silken Hotel հյուրանոցի կենվորների ուղղությամբ եւ դիմել փախուստի։ Ոստիկանները որոնում են 2 կասկածյալի, փոխանցում է Gazeta-ն։
Հրաձգությունից տուժել են Բելգիայի եւ Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիներ։ Ականատեսների վկայությամբ՝ ատրճանակով զինված տղամարդը մոտեցել է հյուրանոցի շենքին, որտեղ 2 մարդ է նստած եղել, եւ 2 կրակոց է արձակելով՝ դիմել փախուստի։
Բելգիայի քաղաքացին հրազենային վնասվածք է ստացել, իսկ բրիտանացին փախուստի ժամանակ կոտրել է ապակե դուռը եւ բազմաթիվ վնասվածքներ ստացել։ Վիրավորները հյուրանոցի կենվորներ չեն եղել, գրում է ՏԱՍՍ-ը։

На главной туристической улице Барселоны произошла стрельба, есть пострадавшие. Об этом сообщает издание El Pais.
Сообщается, что перестрелка произошла в оживленном районе Рамба.
По данным полиции, стрелявшие открыли огонь по постояльцам отеля Silken Hotel, после чего скрылись. Полиция разыскивает двух подозреваемых, передает Gazeta.
Пострадавшими оказались подданные Бельгии и Великобритании. По словам очевидцев, вооруженный пистолетом мужчина в капюшоне подошел к зданию отеля, где сидели два человека, и произвел два выстрела, после чего скрылся с места преступления.
В результате подданный Бельгии получил огнестрельное ранение, в то время как британцу удалось убежать, однако он получил многочисленные порезы после того, как разбил стеклянную дверь отеля.
Полицию вызвал владелец магазина, в котором спрятался бельгиец. Оба пострадавших доставлены в больницу. Ни один из них не являлся клиентом отеля, у которого произошла стрельба, передает ТАСС