Վրաստանը միացել է Ռուսաստանի դեմ ԵՄ ընդունած պատժամիջոցներին։ Այս մասին ասված է Եվրահանձնաժողովի՝ «Ղրիմի եւ Սեւաստոպոլի շուրջ տիրող իրավիճակի պատճառով սահմանափակող միջոցներին միանալու» մասին հռչակագրի մեջ։
Հակառուսական պատժամիջոցներին միացել է եւս 6 երկիր՝ Չեռնոգորիան, Ալբանիան, Իսլանդիան, Լիխտենշտեյնը, Նորվեգիան եւ Ուկրաինան։
«Թեկնածու երկրնհեր Չեռնոգորիան եւ Ալբանիան, իմչպես նաեւ Ազատ առեւտրի եվրոպական ասոցիացիայի անդամներ Իսլանդիան, Լիխտենշտեյնը, Նորվեգիան, ինչպես  նաեւ Ուկրաինան եւ Վրաստանը միանում են այդ հայտարարությանը»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Грузия присоединилась к санкциям Евросоюза против России. Об этом говорится в декларации Еврокомиссии «О присоединении к ограничительным мерам из-за ситуации вокруг Крыма и Севастополя».
К продленным экономическим санкциям Евросоюза в отношении России присоединились еще шесть стран — Черногория, Албания, Исландия, Лихтенштейн, Норвегия и Украина.
«Страны-кандидаты Черногория и Албания, а также члены Европейской ассоциации свободной торговли Исландия, Лихтенштейн и Норвегия, члены Европейской экономической зоны, а также Украина и Грузия присоединяются к этому заявлению», — говорится в сообщении.