Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին՝ սեպտեմբերի 1-ից այս տարի եւս մեկ ամիս շարունակ ինտենսիվ երթեւեկության փողոցների վրա գտնվող դպրոցներում ոստիկանության կարգախմբեր կլինեն: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 27-ին, լրագրողներին ասաց ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը:
«Նախապատրաստական աշխատանքներն արդեն սկսվել են: Այցելել ենք տարբեր դպրոցներ, հանդիպել ենք մանկավարժական կոլեկտիվների, տնօրենների հետ: Ուսումնասիրել ենք դպրոցների մոտակայքում գտնվող հետիոտնային անցումները, գծանմուշներ ենք արել անհրաժեշտության դեպքում: Եթե պարզվել է, որ կան գծանմշումներ, որոնք վտանգ են ներկայացնում, հանվել են»,- ասաց Նորիկ Սարգսյանը:
Նորիկ Սարգսյանը մանկավարժական կոլեկտիվներին եւ վարորդներին հորդորեց ուշադիր լինել՝ հատկապես առաջիկա մեկ ամսում:
Հոկտեմբերի 1-ից հետո նույնպես ոստիկանությունը կշարունակի պարեկություն  անցկացնել դպրոցների մոտակայքում:

В течение первого месяца нового учебного года около школ, расположенных на улицах с интенсивным движением, будут установлены дежурства. Об этом заявил начальник отдела ДПС Дорожной полиции Армении, полковник Норик Саркисян 27 августа на пресс-конференции.
По его словам, подготовительные работы начались. Представители ДП посетили несколько школ, встретились с директорами, изучили прилегающую к школе территорию, пешеходные переходы, в случаях необходимости обновили разметку.
Норик Саркисян призвал педагогические коллективы и водителей к бдительности, в особенности в течение ближайшего месяца.