Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն ավարտել է այն քրեական գործի հետաքննությունը, որը հարուցվել էր 2014-ի հոկտեմբերին Վնուկովո օդանավակայանում Total ընկերության ղեկավար Քրիստոֆ դը Մարժըրիի Falcon ինքնաթիռի ջախջախման առիթով:
Քննիչները աղետի հիմնական պատճառ են համարել ինքնաթիռի բախումը ձյունահավաք մեքենային, որը, կանոնները խախտելով, դուրս էր եկել թռիչքուղի:     Falcon-ի ջախջախման լրացուցիչ գործոններ են համարվել «դիսպետչերի կողմից ավիացիայի կանոնների խախտումը»: Ինչպես նշում են քննիչները, դիսպետչերները հնարավորություն ունեցել են կանխարգելել  Falcon-ի բախումը ձյունահավաք մեքենայի հետ, հաղորդում է РБК-ը:
2014-ի հոկտեմբերի 21-ին Falcon ինքնաթիռը, որը պիտի թռչեր Փարիզ, թափ հավաքելիս բախվել էր ձյունահավաք մեքենային եւ բոցավառվել էր: Արդյունքում զոհվել էին անձնակազմի երեք անդամները եւ ֆրանսիական  Total ընկերության ղեկավար Քրիստոֆ դը Մարժըրին:

Следственный комитет России завершил расследование уголовного дела, возбужденного по факту крушения самолета Falcon главы компании Total Кристофа де Маржери в аэропорту Внуково в октябре 2014 года.
Основной причиной катастрофы следователи назвали столкновение самолета со снегоуборочной машиной, которая выехала на взлетно-посадочную полосу, нарушив правила. Дополнительными факторами, приведшими к крушению Falcon, по версии следствия, стали «нарушения авиационных правил со стороны диспетчеров». Как отмечают следователи, диспетчеры имели возможность предотвратить столкновение Falcon со снегоуборочной машиной, сообщает РБК.
В ночь на 21 октября 2014 года самолет Falcon, который должен был вылететь в Париж, столкнулся при разгоне со снегоуборочной машиной и загорелся. В результате погибли три члена экипажа и глава французской корпорации Total Кристоф де Маржери.