Հայտնի է դարձել ՌԴ Ռոստովի մարզում սպանված 23-ամյա Ռաֆայել Խլղաթյանի քաղաքացիությունը։
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել են ՀՀ Գլխավոր հյուպատոսարանից, սպանվածը Հայաստանի քաղաքացի է։ Սպանության առնչությամբ հետաքննություն է ընթանում, ասել են հյուպատոսարանից։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ 23-ամյա երիտասարդի նկատմամբ գազանաբար հաշվեհարդար էին տեսել նրա համագյուղացիները։ Ոստիկանության տեղեկություններով՝ անցյալ կիրակի, երբ Սինյավսկոե գյուղում նշում էին գյուղի տոնը, երիտասարդը նստել էր մեքենայի ղեկին, կորցրել ղեկի կառավարումը եւ բախվել կայանված մեքենաներին, ինչի համար նրան դաժան ծեծի էին ենթարկել։
Վնասված մեքենաների սեփականատերերի ինքնությունն արդեն պարզ է։ Նրանք բոլորը Սինյավսկոե գյուղի բնակիչներ են։ Իսկ թե ով է ծեծի ենթարկել տղային եւ նրա հորը, պարզ չէ։ Բացառված չէ, որ դրանք տեղաբնիկներ չեն եղել։ Ռոստովի մարզի քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ կասկածյալների շրջանակն արդեն հայտնի է։ Ներկայումս միջադեպի բոլոր մասնակիցներին հարցաքննում են։ Հարուցվել է քրեական գործ «Դիտավորյալ կերպով մահացու մարմնական վնասվածք» հասցնելու հոդվածով։ Ձերբակալվել է հաշվեհարդարի մեկ մասնակից։ Հարցաքննության ընթացքում միանգամից մի քանի վկա հայտնել են, որ ճակատագրական հարվածը, որից մահացել է Ռաֆայել Խլղաթյանը, հասցրել է 46-ամյա Անդրեյ Զ.-ն։

Установлено гражданство убитого в Ростовской области России 23-летнего Рафаэла Хлгатяна.
Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am в Генконсульстве РА, убитый гражданин Армении. По факту убийства ведется следствие, сообщили в консульстве.
Ранее сообщалось, что зверскую расправу над 23-летним мужчиной учинили его односельчане.  По версии полиции, в минувшее воскресенье, когда в Синявском праздновали день села, он не справился с управлением и зацепил припаркованные машины, за что и был избит. Владельцы поврежденных машин на данный момент уже установлены. Все они - жители села Синявское. А вот кто избивал парня и его отца, пока не известно. Не исключено, что это были приезжие. Следственный комитет по Ростовской области сообщил, что круг подозреваемых определен. Сейчас всех участников инцидента допрашивают. Возбуждено уголовное дело по статье «Умышленное причинение вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть». Задержан участник расправы. Во время допроса сразу несколько свидетелей сообщили, что роковой удар, от которого молодой человек скончался, ему нанес 46-летний Андрей З.