ԱՄՆ Կոնգրեսի Հայաստանի աջակցության խումբը Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին եւ իշխանություններին շնորհավորել է անկախության հռչակման 24-րդ տարեդարձի առիթով: Այս մասին տեղեկացրել է ԱՄՆ-ում ԼՂՀ ներկայացուցչությունը:
Կոնգրեսի Հայաստանի աջակցության խմբի ներկայացուցիչներ Ֆրենկ Փալոնեն եւ Ռոբերտ Դոլդը, մասնավորապես, նշել են. «1991 թվականին հանրապետության ձեւավորումը ճանապարհ բացեց դեպի ազատություն եւ ժողովրդավարություն, եւ ձեր ժողովուրդը շարունակում է ցուցադրել այդ արժեքներին հավատարմությունը»:
Կոնգրեսականներն աջակցություն են հայտնել միջազգային ճանաչման ուղղությամբ Արցախի ջանքերին եւ «անհամբերությամբ սպասում են այն օրվան, երբ Լեռնային Ղարաբաղն իր արժանի տեղը կզբաղեցնի ազգերի ընկերակցությունում»:

Congressional Caucus on Armenian Issues has congratulated the people and authorities of Nagorno-Karabakh on the 24th anniversary of the country’s independence, Office of the Nagorno-Karabakh Republic in the United States reports.
Specifically, representatives of the Caucus Congressmen Frank Pallone and Robert Dold said: “The formation of the Republic in 1991 opened a path towards freedom and democracy, and your people continue to demonstrate their dedication to these universal values.”
The Congressmen expressed support to Karabakh’s efforts towards international recognition and said they “look forward when it assumes its deserved place in the community of nations.”