«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ»-ը տեղեկացավ, որ այսօր Հանրապետական կուսակցությունը գործադիր մարմնի նիստ կհրավիրի: Մեր տեղեկություններով՝ ՀՀԿ-ականները քննարկելու են երկուշաբթի մեկնարկելիք ԱԺ քառօրյայի օրակարգի, մասնավորապես նոր Սահմանադրության նախագծի քվեարկության հարցը: ՀՀԿ-ականների առջեւ խնդիր է դրված, որ ամեն գնով կարողանան հոկտեմբերի 5-ին մեկնարկող ԱԺ քառօրյայում իրենց խմբակցության անդամների հարյուր տոկոսանոց ներկայություն ապահովեն:
ՀՀԿ-ականների խոսքով՝ ԳՄ նիստում քննարկվելու է նաեւ Սերժ Սարգսյանի ելույթը՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր 70-րդ նստաշրջանում: Իհարկե, այս դեպքում «քննարկում» բառը մի փոքր չափազանցված է, քանի որ այս դեպքում հանրապետական վերնախավի ներկայացուցիչները, յուրաքանչյուրն ըստ իր լեզվի ճարտարության, գովերգելու են իրենց առաջնորդին, նրա հասցեին ձոներ են հյուսելու»:

YEREVAN. – Zhoghovurd daily has learned that the ruling Republican Party of Armenia (RPA) will convene an Executive Board (EB) meeting on Friday, reported the daily.
“According to our information, the RPA members will discuss the matter of the agenda of the NA [i.e. National Assembly] four-day [session] to start on Monday, especially the voting on the new draft Constitution.
“The RPA members are tasked with ensuring at all costs their [NA] faction members’ one hundred percent presence at the NA four-day to begin on October 5.
“In the RPA members’ words, the EB meeting will also discuss [President and RPA Chairman] Serzh Sargsyan’s address at the 70th session of the UN General [Assembly],” wrote Zhoghovurd.