Լուսին թռած ամերիկացի տիեզերագնացների ավելի քան 8,4 հազար պարզորոշ լուսանկար է տեղադրվել համացանցում։ Լուսանկարները մատչելի են Flickr-ի  Project Apollo Archive էջում։
Ինչպես հաղորդում է The Verge-ը, կադրերն արվել են Hasselblad ֆոտոխցիկով ՆԱՍԱ-ի «Ապոլլո» ծրագրի շրջանակում։ Նշվում է, որ լուսանկարները հրապարակել է Կիպ Թիգը, որը դրանք հավաքել է 15 տարի շարունակ։
Պարբերականը ենթադրում է, որ այդ արխիվը դեռ կլրացվի, որովհետեւ դրանում բացակայում են «Ապոլլո»-ի 7-րդ, 8-րդ, 9-րդ, 10-րդ եւ 13-րդ առաջադրանքների լուսանկարները, փոխանցում է Lenta-ն։
«Ապոլլո» ծրագիրն ընդունվել էր 1961 թվականին դեպի լուսին մարդու առաջին թռիչքի նպատակով։ Լուսնի վրա տիեզերագնացներ իջեցնելու վեց հաջող փորձ է կատարվել (վերջինը՝ 1972-ին)։ Ծրագիրը փակվել է 1975-ին։

Более 8,4 тысячи фотографий в высоком разрешении, полученных американскими астронавтами во время полетов на Луну, выложены в сеть. Снимки доступны на странице Project Apollo Archive во Flickr.
Как сообщает The Verge, кадры были сделаны на фотоаппарат Hasselblad в рамках программы НАСА «Аполлон». Отмечается, что снимки опубликованы Киппом Тигом, который собирал их на протяжении 15 лет.
Издание предполагает, что этот архив еще будет пополняться, поскольку в нем отсутствуют фотографии из 7-й, 8-й,9-й, 10-й и 13-й миссий «Аполлон», передает Lenta
Программа «Аполлон» была принята в 1961 году с целью осуществления первой пилотируемой высадки на Луну. Всего были совершены шесть успешных высадок астронавтов на поверхность спутника (последняя — в 1972 году). Программа была свернута в 1975-м.