ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, կազմել է 473.81 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 0.66 դրամով: Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.41 դրամ (աճել է 6.33 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 720.76 դրամ (աճել է 3.94 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.27դրամ (աճել է 0,11 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը՝ 219.82 դրամ, ոսկին՝  17,377.44 դրամ, պլատինը՝ 13,892.81 դրամ:
Հոկտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 680,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 474 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 474 դրամ:

Курс доллара США в Армении 5 октября составил 473,81 драма. В сравнении с пятницей он повысился на 0,66 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центрального банка Армении.
Курс евро составил 534,41 драма (повысился на 6,33 драма), британского фунта – 720,76 драма (повысился на 3,94 драма), а российского рубля – 7,27 драма (понизился на 0,11 драма).
Цены на драгоценные металлы определены: серебро – 219,82  драма,  золото – 17377,44 драма, платина – 13892,81 драма.
На фондовой бирже «Nasdaq OMX Armenia» 5 октября состоялись торги на $680000 по средневзвешенному курсу 474 драма за доллар. Курс при закрытии составил 474 драма.