ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Լիմա՝ Պերու, որտեղ մասնակցելու է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի եւ Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2015 թ. տարեկան ժողովին:
ԿԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ԿԲ նախագահը կմասնակցի ԱՄՀ եւ ՀԲ կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումների լիագումար նիստերին, միջազգային դրամավարկային եւ ֆինանսական կոմիտեի պլենար նիստին, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը, Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների ֆորումին:
Հանդիպումներ են նախատեսված ԱՄՀ Հոլանդիայի/Բելգիայի ենթախմբի երկրների մասով գործադիր տնօրենՄենո Սնելի, ԱՄՀ Մերձավոր Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների դեպարտամենտի տնօրեն Մասուդ Ահմեդի, Եվրոպական ներդրումային բանկի գործադիր տնօրեն Լուկա Լազարոլիի, ինչպես նաեւ մի շարք կենտրոնական բանկերի եւ ֆինանսական կառույցների ղեկավարների հետ:

Глава Центрального банка Армении Артур Джавадян отбыл с рабочим визитом в перуанскую столицу Лима, где примет участие в годовом собрании Совета директоров Международного валютного фонда (МВФ) и группы Всемирного банка (ВБ).
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе ЦБ Армении, Артур Джавадян примет участие в пленарных заседаниях Управляющих Советов МВФ и ВБ, а также во встрече стран Голландской подгруппы стран МВФ.
Запланированы встречи главы ЦБ Армении с исполнительным директором Голландской группы при МВФ Мено Снелом, директором департамента МВФ по Ближнему Востоку и Центральной Азии Масудом Ахмедом, исполнительным директором Европейского инвестиционного банка Лукой Лазароли, а также рядом руководителей ЦБ и международных финансовых структур.