Բրազիլիայի ամենահարուստ քաղաքացին՝ Ջորջե Պաուլու Լեմանը, երազում է գնել ամերիկյան Coca-Cola ընկերությունը եւ աշխատանքից ազատել բոլոր աշխատակիցներին, հաղորդում է Business Insider պորտալը։
Ներկայումս Լեմանն արդեն վերահսկում է Burger King, Kraft, Stella Artois եւ Heinz ընկերությունները։ Միաժամանակ Լեմանը լրջորեն մտածում է զովացուցիչ ըմպելիքների ամերիկյան արտադրողին՝  Coca-Cola ընկերությունը գնելու մասին, որի արժեքը գնահատվում է 178,2 միլիարդ դոլար։
«Մենք կցանկանայինք ձեռք բերել Coca-Cola-ն։ Կարծում եմ, որ ընկերությունը կարող է աշխատել նաեւ 200 հոգով», — կատակել է նա, փոխանցում է Gazeta-ն։
Ներկայումս Coca-Cola-ն ավելի քան  100 000 աշխատակից ունի։ Պարբերականը նշում է, որ  76-ամյա միլիարդատերը չի խորշում զանգվածային կրճատումներից, որոնք հաճախ հաջորդում են գործարարի խոշոր գործարքներին։

Богатейший гражданин Бразилии Жорже Паулу Леманн мечтает выкупить американскую компанию Coca-Cola и уволить всех сотрудников, сообщает портал Business Insider.
В настоящий момент Леманн уже контролирует компании Burger King, Kraft, Stella Artois, и Heinz. При этом Леманн всерьез присматривается к покупке американского производителя прохладительных напитков — Coca-Cola, стоимость которой оценивается в $178,2 Млрд.
«Мы бы хотели приобрести Coca-Cola. Я думаю, что компания могла бы работать и при участии всего 200 человек», — пошутил он, передает Gazeta
В настоящий момент в Coca-Cola работает более 100 тыс. сотрудников. Издание отмечает, что 76-летний миллиардер не гнушается массовых увольнений, которые зачастую следуют после крупных сделок бизнесмена.