Ծովամթերք արտահանողների իրանական միությունը ցանկանում է Հայաստանի միջոցով ռուսական շուկայում հայտնվել: «Մերգելյան էքսպո» ցուցասրահում կայացած PanArmenian Expo արդյունաբերական ցուցահանդեսի ժամանակ այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարեց միության նախագահ Օմիդ Բահիրը:
«Մենք, իհարկե, ցանկանում ենք մեր արտադրանքն առաջարկել հայ սպառողներին: Բայց ցանկանում ենք նաեւ Հայաստանի միջոցով դուրս գալ Ռուսաստանի շուկա: Դրա համար կցանկանայինք աշխատել այստեղ: Ասենք՝ մեր արտադրանքն այստեղ ներկրել, ինչ-որ բան ավելացնել կամ ինչ-որ կերպ վերամշակել: Այդ դեպքում այն, որպես հայկական արտադրանք, կարելի է ավելի դյուրին փոխադրել Եվրամիության երկրներ, ինչպես նաեւ Ռուսաստան»,- հայտարարեց նա:
Նշենք, որ PanArmenian Expo-ն անցկացվում է հոկտեմբերի 8-11-ը: Ցուցահանդեսի ինֆորմացիոն հովանավորներից է նաեւ NEWS.am տեղեկատվական-վերլուծական գործակալությունը:

Иранский союз экспортёров морепродуктов хочет попасть на российский рынок через Армению. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am представитель Союза Омид Бахир, в ходе промышленной выставки PanArmenian Expo в выставочном центре «Мергелян Экспо».
«Мы хотим, конечно, предложить нашу продукцию и армянским потребителям. Но кроме того, хотим и попасть через Армению на рынок России. Для этого мы хотели бы работать тут – скажем, привозить свою продукцию, что-то добавлять или как-то перерабатывать. Тогда её, как армянскую, можно будет легче перевозить внутри Евразийского союза, в том числе в Россию», - заявил он.
Отметим, выставка PanArmenian Expo проходит 8-11 октября. Одним из её информационных спонсоров является информационно-аналитическое агентство Новости Армении-NEWS.am.