Երեւանը ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքի համար կայուն եւ վստահելի գործընկեր է: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Սանկտ Պետերբուրգի փոխնահանգապետ Օլգա Կազանսկայան, ով Երեւան է այցելել «Էրեբունի-Երեւան 2797» տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով:
Քաղաքապետարանից NWES.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ասել է. «Երկու քաղաքների միջեւ ստորագրված համագործակցության նոր` 2015-2020թթ. ծրագիրը, մեկ անգամ եւս փաստում է, որ մեր գործընկերային հարաբերություններն իսկապես արդյունավետ են, հաջողված ու հեռանկարային: Վստահ եմ, որ փոխգործակցության այս նոր փուլը հնարավորություն կտա ընդլայնելու գործակցության շրջանակներն ու իրականացնելու իսկապես փոխշահավետ համագործակցություն՝ ի բարօրություն երկու քաղաքների բնակիչների: Համոզված եմ նաեւ, որ մեր այս հանդիպումը եւս գործնական նոր որակ կհաղորդի Երեւանի եւ Սանկտ Պետերբուրգի միջեւ կառուցողական ծրագրերի իրականացմանը»:
Օլգա Կազանսկայան նախ շնորհավորել է Տարոն Մարգարյանին Երեւանի օրվա առթիվ` նկատելով, որ Երեւանը ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքի համար կայուն եւ վստահելի գործընկեր է:
«Համագործակցության նոր ծրագիրն իսկապես նոր հնարավորություն է՝ գտնելու համատեղ լուծումներ քաղաքային տնտեսության արդյունավետ կառավարման ու առկա խնդիրների լուծման առումով: Այս հարցում, անշուշտ, իր կարեւոր դերակատարումն ունի մեր երկու ժողովուրդների դարավո ր բարեկամությունը եւ, իհարկե, երկու քաղաքների միջեւ հաստատված փոխգործակցության ծրագրի արդյունավետ կյանքի կոչման ուղղությամբ Ձեր հետեւողականությունը, պարոն քաղաքապետ, որը հնարավորություն է տալիս այն դարձնել առավել առարկայական ու շոշափելի: Երեւանի օրվան նվիրված տոնակատարությունն արդեն մեզ համար դարձել է հոգեհարազատ, եւ համոզված եմ, որ այս անգամ եւս հրաշալի տպավորություններով ենք վերադառնալու Սանկտ Պետերբուրգ», - նշել է Օլգա Կազանսկայան:

Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с вице-губернатором Санкт-Петербурга Ольгой Казанской, прибывшей в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2797».
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе мэрии,  мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за визит, отметив, что этот визит не только свидетельство тесного сотрудничества между двумя городами, но и теплых дружественных отношений.
«Подписанная нами новая программа сотрудничества на 2015-2020 годы, еще раз свидетельствует о том, что наши партнерские отношения действительно эффективные, успешные и перспективные. Уверен, что этот новый этап сотрудничества позволит расширить круги взаимодействия во благо жителей двух городов. Также я уверен в том, что эта наша встреча также придаст новый импульс для реализации конструктивных программ между Ереваном и Санкт-Петербургом»,- подчеркнул мэр.
Поблагодарив за тёплый приём и передав поздравления от имени губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко, вице-губернатор Ольга Казанская поздравила Тарона Мрагаряна с Днём Еревана отметив, что Ереван является стабильным и надежным партнером для северной столицы РФ.
«Новая программа сотрудничества – это действительно новая возможность найти совместные решения для эффективного управления городским хозяйством и решения существующих задач. В этом деле, несомненно, свою роль играет многовековая дружба между нашими народами и, конечно, господин мэр, ваша последовательная деятельность, направленная на эффективную реализацию программы сотрудничества между двумя городами, что дает возможность сделать взаимодействие более практичным и осязаемым. Празднество, приуроченные ко Дню Еревана, для нас стало родным и я уверена, что в очередной раз мы с прекрасными впечатления вернёмся в Санкт-Петербург»,- отметила Ольга Казанская.