Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոնում ներկա է գտնվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ներկայացման պրեմիերային՝ բեմադրված ըստ արձակագիր, դրամատուրգ Կարինե Խոդիկյանի «Մեկ ժամ հիշողություն» պիեսի:
Նշենք, որ ներկայացումը բեմադրել էր ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Վանաձորի Հովհ. Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Վահե Շահվերդյանը, իսկ երեւանյան բեմում հյուրախաղով հանդես էր եկել համանուն թատրոնը:
Մինչ ներկայացումն սկսվելը ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Հայաստանի եւ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, հայ թատրոնի եւ կինոյի նշանավոր դերասանուհի Վարդուհի Վարդերեսյանի հիշատակը:

YEREVAN. - Armenia’s PM Hovik Abarhamyan today attended the premiere of a performance commemorating the Armenian Genocide Centennial staged according to the music piece “One Hour of Memory” by Armenian novelist and playwright Karine Khodikyan in Yerevan’s K. Stanislavsky Russian Drama Theatre.
The performance was staged by Vahe Shahverdyan, People’s Artist of Armenia and Artistic Director of Vanadzor city Hovhannes Abelyan State Drama Theatre.
Before the start of the performance, those present observed a minute of silence in memory of the Armenian and USSR People’s Artist, prominent actress of the Armenian theatre and cinema Varduhi Varderesyan.