Երեւանում մահվան ելքով վթար է տեղի ունեցել այսօր` նոյեմբերի 26–ին։ Այս մասին հայտնում է ՏԿԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։
Նոյեմբերի 26-ին, ժամը 19.10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ա.Բաբաջանյան-Անդրանիկ փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և ՃԿԱԿ օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «Մերսեդես E» մակնիշի 34 TQ 695 պետհամարանիշի (վարորդի ինքնությունը պարզել չի հաջողվել) և «Մերսեդես C-200» մակնիշի 10 SL 745 պետհամարանիշի (վարորդ՝ Ռ. Գ.,1959թ. ծնվ.) ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով «Մերսեդես E» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը տեղում զոհվել է:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ Ռ. Գ.-ը դուրս է բերվել տողի ուժերով և հոսպիտալացվել «Մալաթիա» ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

В Ереване 26 ноября произошло дорожно-транспортное происшествие с летальным исходом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям, в 19:10 часов был получен сигнал о том, что на перекрестке улиц А. Бабаджаняна и Андраника  произошло ДТП, есть пострадавшие.
На место происшествия прибыли один боевой расчет и оперативная группа. Выяснилось, что при невыясненных обстоятельствах столкнулись автомобили «Мерседес Е» с госномерами 34 TQ 695 (личность водителя пока не установлена) и «Мерседес С-200» с госномерами 10 SL 745 (водитель Р.Г., 1959 года рождения). Вследствие столкновения водитель автомобиля «Мерседес Е» погиб на месте. До прибытия пожарных-спасателей Р.Г. был выведен из машины местными силами и госпитализирован в медицинский центр «Малатия», где врачи оценили состояние пострадавшего как средней тяжести.