Նոյեմբերի 26-ին եւ լույս 27-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումները անհամեմատ նվազել են:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary’s breaching of the truce along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces has decreased significantly from Thursday to early Friday morning.
Press service of the Nagorno-Karabakh Republic Ministry of Defense (NKR MOD) informed Armenian News-NEWS.am that Azerbaijan violated the ceasefire around 20 times.
During this time the adversary fired more than 300 shots at the Armenian military positions, and by way of rifle weaponry.
But vanguard units of the NKR Defense Army primarily remained committed to the ceasefire, and they continued confidently carrying out their military task.