Երեւանում՝ Ավանի ֆուտբոլային ակադեմիայում, նոյեմբերի 29-ին կայացավ Արաբական Միացյալ էմիրությունների Ազգային տոնի 44-ամյակին նվիրված ֆուտբոլային մրցաշարը, որը կազմակերպվել էր Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Եգիպտոսի դեսպանատների, ՀՀ ԱԳՆ-ի, Երեւանում ԵԱՀԿ գրասենյակի եւ դիվանագիտական այլ կազմակերպությունների թիմերի միջեւ:
Մրցաշարում հաղթանակ տարավ ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների թիմը, որը եզրափակչում 3:1 հաշվով պարտության մատնեց Հայաստանի արտգործնախարարության հավաքականին: Երրորդ տեղի համար պայքարում ուժերը չափեցին ԱՄԷ եւ Եգիպտոսի դեսպանատների թիմերը, որոնց պայքարն ավարտվեց ԱՄԷ թիմի հաղթանակով՝ 2:0 (ֆոտոռեպորտաժ):
Մրցանակաբաշխության արարողությանը ներկա էին Հայաստանում ԱՄԷ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջասիմ ալ Քասեմին եւ ՀՀ փոխարտգործնախարար Աշոտ Հովակիմյանը:
Դեսպան Ալ Քասիմին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում անդրադարձավ նման միջոցառումների կարեւորությանը՝ նշելով, որ դրանք պաշտոնական ձեւաչափից դուրս տարբեր կազմակերպությունների հետ շփում հաստատելու լավ միջոց են: «Նման սպորտային միջոցառումները նպաստում են տարբեր դեսպանատների եւ կազմակերպությունների միջեւ կապեր հաստատելուն եւ ընկերության ամրապնդմանը: Շատ կարեւոր է հանդիպել տարբեր կառույցների հետ նաեւ աշխատանքից դուրս՝ ոչ պաշտոնական ձեւաչափով: Հույս ունենք, որ նման միջոցառումները շարունակական բնույթ կկրեն»,- նշեց դեսպանը:

В Ереванской академии футбола в Аване состоялся турнир, посвященный 44-летию Национального дня Объединенных Арабских Эмиратов. В турнире приняли участие команды посольств Арабских Эмиратов, Египта, МИД Армении, офиса ОБСЕ и других дипломатических организаций (фоторепортаж).
Победу в турнире одержали представители ОБСЕ, которые в финале выиграли со счетом 3:1 у сборной МИД Армении. В борьбе за 3-ье место силами померились команды Объединенных Арабских Эмиратов и Египта. Победу одержали представители посольства ОАЭ, которые выиграли матч со счетом 2:0.
На церемонии награждения присутствовали Чрезвычайный и полномочный посол ОАЭ в Армении Джасим аль-Касими и заместитель министра иностранных дел Ашот Овакимян.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am Джасим аль-Касими заявил о том, что подобные соревнования являются хорошим средством для налаживания контактов. «Очень важно встречаться с представителями разных структур и после работы, в неформальной обстановке. Надеюсь на то, что подобные мероприятия будут носить последовательный характер», - отметил посол.