Երեւանում՝ Ավանի ֆուտբոլային ակադեմիայում, նոյեմբերի 29-ին կայացավ Արաբական Միացյալ էմիրությունների Ազգային տոնի 44-ամյակին նվիրված ֆուտբոլային մրցաշարը, որը կազմակերպվել էր Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Եգիպտոսի դեսպանատների, ՀՀ ԱԳՆ-ի, Երեւանում ԵԱՀԿ գրասենյակի եւ դիվանագիտական այլ կազմակերպությունների թիմերի միջեւ:
Մրցաշարում հաղթանակ տարավ ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների թիմը, որը եզրափակչում 3:1 հաշվով պարտության մատնեց Հայաստանի արտգործնախարարության հավաքականին: Երրորդ տեղի համար պայքարում ուժերը չափեցին ԱՄԷ եւ Եգիպտոսի դեսպանատների թիմերը, որոնց պայքարն ավարտվեց ԱՄԷ թիմի հաղթանակով՝ 2:0 (ֆոտոռեպորտաժ):
Մրցանակաբաշխության արարողությանը ներկա էին Հայաստանում ԱՄԷ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջասիմ ալ Քասեմին եւ ՀՀ փոխարտգործնախարար Աշոտ Հովակիմյանը:
Դեսպան Ալ Քասիմին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում անդրադարձավ նման միջոցառումների կարեւորությանը՝ նշելով, որ դրանք պաշտոնական ձեւաչափից դուրս տարբեր կազմակերպությունների հետ շփում հաստատելու լավ միջոց են: «Նման սպորտային միջոցառումները նպաստում են տարբեր դեսպանատների եւ կազմակերպությունների միջեւ կապեր հաստատելուն եւ ընկերության ամրապնդմանը: Շատ կարեւոր է հանդիպել տարբեր կառույցների հետ նաեւ աշխատանքից դուրս՝ ոչ պաշտոնական ձեւաչափով: Հույս ունենք, որ նման միջոցառումները շարունակական բնույթ կկրեն»,- նշեց դեսպանը:

YEREVAN. – An indoor football tournament devoted to the 44th anniversary of the National Day of the United Arab Emirates (UAE) was held Sunday in Yerevan, the capital city of Armenia.
Teams from the embassies of the UAE and Egypt, the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia, the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) Office in Yerevan, and several other diplomatic organizations competed in this tournament (PHOTOS).
The OSCE representatives’ team won the tournament by defeating the Armenian MFA squad 3-1 in the final.
UAE Ambassador to Armenia Jassim Mohammed Mubarak Al Qasimi, and Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Ashot Hovakimian were on hand at the ensuing award ceremony.
Ambassador Al Qasimi spoke to Armenian News-NEWS.am and underscored the holding of such events.
The diplomat noted that such sports events contribute to establishing relations and strengthening friendship between various embassies and organizations.
He stated that it is very important to meet with a variety of organizations in an informal format as well, and expressed the hope that such events will continue.