Քաղաքացիական ակտիվիստ Վաղինակ Շուշանյանը համոզված է, որ Սահմանադրական փոփոխություններից հետո Հանրապետությունում սոցիալ-տնտեսական վիճակը չի բարելավվելու:
Այսօր՝ նոյեմբերի 30-ին, «Այո»-ի եւ «Ոչ»-ի ռեալիթի շոուի շրջանակում Կոտայքի մարզի Արզական համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանը «Ոչ» քարոզող ակտիվիստն ընդգծել է, որ գործող Սահմանադրությունը չի խանգարում նորմալ կառավարմանը:
«Ոչ մի համակարգ չի խանգարում, որ նորմալ կառավարեն երկիրը: Ցանկացած կառավարման համակարգում պետք է գործել կանոններով: Այսօր ոչ մի կանոն խախտված չէ, խախտողները հենց իշխանություններն են: Նորմալ թող աշխատի կառավարությանը, Հանրապետության նախագահը, ո՞վ է խանգարում»,- ասել է Վաղինակ Շուշանյանը:
Ակտիվիստը բերել է օրինակ, երբ բժիշկը 100 վիրահատություն է կատարել եւ 90 հիվանդ է մահացել, որից հետո հայտարարել է, թե առողջապահության նախարար նշանակվելուց հետո ավելի լավ կլինի. «Նույնն էլ էսօր իշխանություններն է անում: Սահմանադրական փոփոխություններին կողմ քվեարկելով՝ ժողովրդի վիճակն ավելի է վատանալու»:

После конституционных реформ в Армении легче жить не станет. Об этом заявил активист Вагинак Шушанян, на агиткампании сторонников и противников конституционных реформ. Очередная встреча прошла с жителями села Арзакан Котайкской области.
«Никакая система не мешает нормально управлять страной. Просто нужно действовать по правилам. Сегодня никаких правил мы не нарушали, нарушали власти. Путь власть нормально работает, и президент тоже. Кто им мешает?»,- заявил Шушанян.
«Это всё равно, что хирург сделает 100 операций, 90 пациентов скончаются, а он скажет: это ничего, вот вы меня сделайте министром здравоохранения, всё пойдёт на лад», – добавил он.