Սինգապուրի բանկերի ասոցացիան Android սմարթֆոնների օգտատերերին նախազգուշացրել է նոր վիրուսի մասին, որը տարածվում է WhatsApp մեսենջերի համար կեղծ թարմացումների միջոցով: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով կազմակերպության ղեկավար Օնգանգ Այ Բունին:
Նա նաեւ հայտնել է, որ ոչ պաշտոնական նորույթները ներբեռնելիս՝ ծրագիրը սկսել է անձնական տվյալներ պահանջել՝ այդ թվում բանկային քարտերի տվյալները: Կորզած տեղեկությունները հետո փոխանցվում են խաբեբաներին:
Նաեւ Օնգանգ Այ Բունը պատմել է, որ կեղծ թարմացումներում պարունակվող նման վիրուսները ունակ են որսալ մեկանգամյա SMS հաղորդագրությունները, որոնք բանկերը ուղարկում են սմարթֆոնին ֆինանսական գործարքը հաստատելու համար:

Ассоциация банков Сингапура предупредила пользователей Android-смартфонов о новом вирусе, распространявшемся через поддельные обновления для мессенджера WhatsApp. Об этом сообщает ТАСС  со ссылкой на главу организации Онганг Ай Бун.
Она также рассказала, что при установке неофициальных обновлений программа стала требовать ввод персональных данных, среди которых — данные банковской карты. После успешного выуживания информации данные отправляются мошенникам.
Также Онганг Ай Бун рассказала, что подобные вирусы в поддельных обновлениях способны перехватывать одноразовые sms, которые направляются банком на смартфон для подтверждения финансовой транзакции.